AnasayfaArtvin'den HaberlerYUSUFELİ İLE İLGİLİ DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE KOORDİNASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

YUSUFELİ İLE İLGİLİ DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE KOORDİNASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

YUSUFELİ İLE İLGİLİ DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE KOORDİNASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

 

Yusufeli İle İlgili DSİ Genel Müdürlüğü’nde Koordinasyon toplantısı düzenlendi.

YUSUFELİ-Yusufeli İle İlgili DSİ Genel Müdürlüğü’nde Koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, AK Parti Artvin milletvekili Dr. İsrafil Kışla, DSİ Genel Müdürü V. Murat Acu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can, Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’in katıldığı toplantıda DSİ yetkililerinin yanı sıra TOKİ, Yüksel Proje ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkilileri de hazır bulundu.

Toplantıda Yusufeli yeni yerleşim yerinde hak sahipliği talepleri ve yapılan çalışmalar değerlendirildi. Yasal mevzuatlarda göz önünde bulundurularak vatandaşların mağdur edilmemesi konusundaki taleplerimiz DSİ yetkililerine iletildi. Bu konunun önümüzdeki günlerde Bakan düzeyinde tekrar müzakere edilmesi hususunda görüş birliğine varıldı.

Yeni yerleşim yerinde yapılan alt yapı çalışmaları sonucu ortaya çıkan yeni yerleşim alanları ile ilgili TOKİ tarafından yapılan imar çalışmaları hakkında TOKİ yetkililerinden bilgi alındı. Ayrıca önümüzdeki yıllarda ihtiyaç duyulacak kamulaştırma ödeneklerinin temini ve eksik kamu binaları ile ilgili yapılması gerekenlerin müzakere edildiği toplantı, Köy yol bağlantıları ile ilgili kara yolları ve DSİ Yetkililerin birlikte yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verilmesi ile devam etti.

Alt yapı yatırımlarının bitim tarihleri ve üst yapı ihalelerinin yapım süreçlerinin de görüşüldüğü toplantı son derece verimli oldu.

Toplantı sonrası Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla toplantının oldukça verimli geçtiğini, bu süreçte Yusufeli halkımızın mağdur edilmemesi için her hususun ayrıntısı ile yakından takip edildiğini belirtti.

HAYATİ AKBAŞ