AnasayfaArtvin'den HaberlerCANKURTARAN TÜNELİ BİR KEZ DAHA MECLİS GÜNDEMİNDE

CANKURTARAN TÜNELİ BİR KEZ DAHA MECLİS GÜNDEMİNDE

CANKURTARAN TÜNELİ BİR KEZ DAHA MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan Cankurtaran Tünelini bir kez daha gündeme getirdi.

ANKARA-CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan Cankurtaran Tünelini bir kez daha gündeme getirdi.

TBMM’de söz alarak Açılışı yılına hikâyesine dönen Artvin Cankurtaran tüneli tekrar gündeme taşıyan Bayraktutan, “Sayın Ulaştırma Bakanına soru soruyorum: 29 Ekim 2010 tarihinde Artvin’de Cankurtaran Tüneli’nin açılış töreninde ben de il başkanı olarak bulunuyordum. O dönemin Ulaştırma Bakanı, şimdiki Başbakan dedi ki: “İhale şartnamesinde dokuz yüz on günde teslim edilecek.” Bu ihale şartnamesinde yüklenici firmanın sahiplerini çağırdı, isimlerini de vereyim: Biri Esat Ulu, biri de Bilal Çelik diye bir Beyefendi. Pazarlık yaptılar. Dedi ki: “Yedi yüz doksan günde teslim edeceksin.” Bu iki ihale yapan şirket temsilcileri Sayın Başbakanı yanılttılar. Aradan iki bin yüz altmış gün geçti, yetmiş iki ay geçti ortada tünel diye bir şey yok Sayın Bakan. Ne diyeceksiniz merak ediyorum. Demin çok pembe tablo çizdiniz, “Avrasya Tüneli” dediniz, şunu dediniz, bunu dediniz. Cankurtaran Tüneli’ni niye açmıyorsunuz? Yetmiş iki ayda niye açmadınız? Başbakanı yanıltan, kandıran iş adamları da acaba FETÖ’cü müydü merak ediyorum çünkü herkes herkesi kandırıyor o nedenle merak ediyorum bu bir.

Tünel bitti ancak devamında 2 tane tünel ve viyadük vardı, onların çalışmaları nedeniyle ihale yaptık ve ihale süreçlerine itirazlardan dolayı çok uzadı, bunu daha önce ben kendilerine de arz etmiştim. Özellikle 2017 yılında altyapı tamamen bitmiş olacak, diğer ihalenin sonuçlanmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

HAYATİ AKBAŞ