AnasayfaVakıf Bursu

Vakıf Bursu

Vakfımızın amaçlarından birisi de Artvin ve ilçelerindeki lise veya dengi okullardan mezun olarak yüksek öğrenime başlayan ve ekonomik gücü yeterli olmayan başarılı öğrencilere burs vermektir.

Artvin ve ilçelerindeki bütün lise, Valilik, Belediye ve Vakıf temsilciliklerimizce yaptığımız burs duyurusu sonucu yoğun bir taleple karşılaşmış bulunmaktayız. Vakfımız bünyesinde oluşturulan burs komitesi tarafından incelemeye alınan bu talepler, öğrencilerin başarı dereceleri, kazandıkları yüksek okul ve ailesinin ekonomik koşulları dikkate alınarak değerlendirilmektedir.

2023-2024 öğrenim yılında da çok sayıda burs talep başvurusu ile karşılaşmış olmamıza rağmen malesef sadece 80 öğrenciye burs verilebilmiştir. Gönlümüz burs yönetmeliğine uygun her talebin karşılanması yönünde olmasına rağmen, maddi imkanlarımız ancak bu kadarına imkan sağlamaktadır. Sayın Artvinliler, çevrenizdeki başarılı, yüksek öğrenime hak kazanan, alım gücü olmayan öğrencilerin burslardan faydalanabilmesi için katılımlarınızı bekliyoruz. Vakfımızın bu konudaki hizmetini devam ettirmesi sizlerin desteği ile mümkün olacaktır. Bir üye bir öğrenci sloganı ile Atatürk ilkeleri doğrultusunda, laik Türkiye için gurur duyacağımız öğrenciler yetiştirebilmek için el ele verelim.

Burs Başvuru Formu için tıklayınız.