AnasayfaArtvin'den HaberlerYUSUFELİ BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU ÇALIŞMALARA BAŞLADI

YUSUFELİ BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU ÇALIŞMALARA BAŞLADI

YUSUFELİ BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Yusufeli Belediyesi bünyesinde geçen yıl kurulan Türk Halk Müziği Korosu bu yıl da Müzik Öğretmeni Turgay Akgül yönetiminde çalışmalarına başladı.

YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi bünyesinde geçen yıl kurulan Türk Halk Müziği Korosu bu yıl da Müzik Öğretmeni Turgay Akgül yönetiminde çalışmalarına başladı.
Yıl boyunca birçok kültürel etkinliklere imza atan Yusufeli Belediyesi, çeşitli meslek gruplarından vatandaşların katılımıyla bu yılda Türk Halk Müziği korosu kuruyor..

Yusufeli Belediyesi, küçük bir ilçe olması hasebiyle sosyal imkânların görece az olması ve vatandaşların hoşça vakit geçirmeleri adına ve vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda da bu tür çalışmalarını sürdürüyor. Daha çok yetişkinlere yönelik olarak kurulan koro, Yusufeli’nin ilk Türk Halk Müziği korosu olma özelliği taşıyor. Müzik öğretmeni Turgay Akgül’un şeflik yaptığı koro çalışmaları, salı günleri saat 19.00’da Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi Müzik Sınıfında yapılacak. Koroya katılmak isteyen vatandaşların Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü veya Turgay Akgül ile iletişime geçmeleri gerekiyor.

Geçtiğimiz yıl Derekapı Güreş etkinliklerinde konser veren Türk Hak Müziği korosu bu yıl da sevenleriyle buluşacak.

HAYATİ AKBAŞ