AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY’DAN REKTÖR PROF. DR. TİLKİ’YE ZİYARET

VALİ DOĞANAY’DAN REKTÖR PROF. DR. TİLKİ’YE ZİYARET

VALİ DOĞANAY’DAN REKTÖR PROF. DR. TİLKİ’YE ZİYARET

 

Artvin Valisi Ömer Doğanay, geçtiğimiz günlerde Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Fahrettin Tilki’yi makamında ziyaret etti.

 

Hayati Akbaş

 

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, geçtiğimiz günlerde Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Fahrettin Tilki’yi makamında ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Tilki’ye yeni görevinde başarılar dileyen Vali Doğanay, üniversiteler kentlerin tanıtımının yanında sosyo-ekonomik ve kültürel açıdan önemli katkılar sağlayan kurumlar olduğunu belirterek, “Üniversitemizin fiziki ve sosyal yapısının daha da güçlendirilmesi için el birliği ile çalışmalar yürütülmesi gerekiyor” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Rektör Prof. Dr. Tilki, üniversitenin tercih edilen bir hale gelebilmesi için ellerinden gelen çalışmayı yapacaklarını belirterek, doğal güzellikleri ve flora zenginliği ile tabiat harikası olan Artvin’in, aynı zamanda ülkenin en güvenli şehirleri arasında yer aldığını ifade etti.

 

Dinamik ve genç bir üniversite olarak bilimsel alanda ön sıralara çıkmak ve öğrenci sayısını 15 bine ulaştırmanın da hedefleri arasında olduğunu anlatan Prof. Dr. Tilki, “Eğitim öğretimin kalitesini yükseltmek, akademik alanda bilimsel proje ve çalışmalara imza atarak bölgenin ve dolayısıyla ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Üniversitemiz, Artvin halkı ile barışık, kentle bütünleşmiş, ulusal ve uluslararası özellikleriyle Kafkasya bölgesinde öne çıkmış farkındalık oluşturan bir üniversite haline gelecektir.” diye konuştu.

 

Ziyaret, üniversitenin daha da gelişmesine yönelik karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunulmasının ardından sona erdi.