AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

HOPA’DA KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

HOPA’DA KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

 

Hopa Jandarması 11.960 paket kaçak sigara ele geçirdi.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa’da Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele devam ediyor. İlçe J.K.lığınca 2017 yılı Şubat Ayı içerisinde Kaçakçılıkla mücadele kapsamında icra edilen faaliyetler kapsamında; (17) Adet Kaçakçılık olayına müdahale edildiği öğrenildi.

Müdahale edilen olaylar da muhtelif markalarda (11.960) Paket kaçak sigara, muhtelif markalarda (298) litre alkollü içki,(3) Adet uyuşturucu hap,(1) adet şırınga,(1) Adet metal muşta, kaçakçılık suçunda kullanılan (1) Adet otomobil, yurdumuzda yasal kalış süresini geçiren ve piyasa değeri 60.000.- TL olan (1) Adet 2005 Model Mercedes marka otomobil ele geçirilmiş olup ayrıca FETÖ/PDY örgüt üyesi olmak suçundan aranan (1) şahıs ve Kayıp Şahıs olarak aranan (2) şahıs yakalandı.

Söz konusu olaylarla ilgili (13) Türk,(8) yabancı uyruklu şahıs olmak üzere toplamda (21) şahıs hakkında yasal işlem yapılarak adli mercilere sevk edildi.

Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez “Halkın huzur ve güveninin sağlanması amacıyla çalışmalarımıza özveriyle devam edilmektedir” açıklaması yaptı.