a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY’DAN ÇORUH ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

VALİ DOĞANAY’DAN ÇORUH ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

VALİ DOĞANAY’DAN ÇORUH ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

 

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Çoruh Üniversitesine ziyaret gerçekleştirdi.

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Çoruh Üniversitesine ziyaret gerçekleştirdi. Üniversitenin Şehir Yerleşkesine ziyarette bulunmak üzere giden Vali Doğanay’ı burada Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman karşıladı.

Rektör Duman’ı makamında ziyaret eden Vali Doğanay, üniversitenin mevcut öğrencisi sayısı,  idari,  akademik yapısı, üniversitenin fiziki yapılanması ile öğrencilerin özellikle ulaşım noktasında karşılaştıkları sorunlar hakkında bilgi aldı.

Artvin Çoruh Üniversitesinin 17 Mayıs 2007 tarihinde kurulduğunu ve bugün itibarıyla üniversitenin bünyesinde yaklaşık 9 bin 500 öğrencinin eğitim ve öğrenim gördüğünü belirten Prof. Dr. Duman,  üniversitenin kurulduğu günden itibaren hızlı bir gelişim ve değişim süreci içerisine girdiğini söyledi.

Artvin Çoruh Üniversitesinin iki ana yerleşke üzerinde kurulduğunu anımsatan Duman,” “Eğitim, araştırma ve sosyal-kültürel donatıları, Artvin kent merkezinde birbirinden yaklaşık 3 km uzaklıktaki iki ana yerleşke olan Şehir ve Seyitler Yerleşkeleri ile Hopa ilçesinde kurulan Hopa Yerleşkesi üzerinde konuçlandırılmıştır.  Ayrıca, üniversite bünyesinde farklı akademik birimlerde (meslek yüksekokulu, yüksekokul, fakülte, enstitü) ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim programları uygulanmaktadır.” dedi.

Duman, ayrıca, 2016-2017 eğitim-öğretim yılına 2 enstitü, 8 fakülte, 1 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulunda yer alan 49 önlisans,  18 lisans,  7 lisansüstü programda,   üniversitede toplam 9 bin 500 öğrencinin kaydı bulunduğunu da kaydetti.

-VALİ DOĞANAY, “ARTVİN BİR EĞİTİM KENTİDİR”-

Artvin’in okur-yazar bakımından Türkiye’nin en önde gelen illerin başında geldiğini belirten Vali Doğanay,” Üniversitenin her yönüyle gelişim ve değişim içerisinde olduğunu hep bitlikte görüyoruz. Bu gelişim ve değişime büyük katkı sunan başta Rektör Prof. Dr. Duman olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Artvin bir eğitim ve turizm kenti olacaksa bunun en büyük destekçisi üniversitemiz olacaktır.” dedi.

HAYATİ AKBAŞ