AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA TSO BAŞKANI AKYÜREK TOBB HEYETİYLE KATAR ZİYARETİNE KATILDI

HOPA TSO BAŞKANI AKYÜREK TOBB HEYETİYLE KATAR ZİYARETİNE KATILDI

HOPA TSO BAŞKANI AKYÜREK TOBB HEYETİYLE KATAR ZİYARETİNE KATILDI

TOBB Heyeti 2 gün süren Katar ziyaretinde çeşitli ziyaretler-toplantılar ve açılışlara katıldı.

HOPA-Türkiye-Katar 2. KOBİ Konferansı’na katılmak üzere Katar’ın Başkenti Doha’ya giden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve heyette yer alan oda/borsa başkanları, konferans öncesinde Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Ahmet Demirok tarafından yapılan bilgilendirme toplantısına katıldı. .​ Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek’ in katıldığı 2 günlük Katar ziyaretinde birçok önemli görüşme gerçekleştirildi.

Katar’ın Başkenti Doha’da gerçekleştirilen 2. KOBİ’ler Konferansının açılışında konuşan Hisarcıklıoğlu Katar Ticaret ve Sanayi Odası ile pek çok platformda büyük bir uyumla çalıştıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, Katar ile ortak çalışmaları daha ileri boyutlara taşımaya da kararlı olduklarını söyledi.

Katar Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Şeyh Halife bin Casim Al Sani de iki ülke arasındaki ilişkilerin daha fazla geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Hisarcıklıoğlu ve Al Sani, TOBB-Katar Sanayi ve Ticaret Odası İşbirliği Anlaşması’nı imzaladı

TOBB Başkanı ve EUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Katar 2. KOBİ Konferansı için gittiği Katar’ın başkenti Doha’da Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al-Thani tarafından kabul edildi.​

Emirlik Divan ofisinde gerçekleşen görüşmede, Türkiye ve Katar’ın ekonomi ve yatırım alanlarında ikili ilişkileri gözden geçirildi.

Ziyarete, Katar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeyh Khalifa bin Jassim Al Thani, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halim Mete ve Ender Yorgancılar ile TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken de katıldı.

Katar’a hareket eden heyet 2 gün süren temasların ardından Türkiye’ye döndü.

HAYATİ AKBAŞ