AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN ENGELSİZ YAŞAM, KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’NDEN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

ARTVİN ENGELSİZ YAŞAM, KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’NDEN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

ARTVİN ENGELSİZ YAŞAM, KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’NDEN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Engelsiz Yaşam, Sanat ve Kültür Merkezi’nin kurs öğretmenlerini makamında kabul etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Engelsiz Yaşam, Sanat ve Kültür Merkezi’nin kurs öğretmenlerini makamında kabul etti.

Ziyarette, Artvin Engelsiz Yaşam, Sanat ve Kültür Merkezi sorumlusu Asuman Soydan,  Artvin Belediyesi ve İl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle açılan Artvin Engelsiz Yaşam, Kültür ve Sanat Merkezi’nin kuruluş amacı ve yürüttükleri çalışmalar hakkında Vali Doğanay’a bilgi verdi.

Soydan, Halk Eğitim Müdürlüğü kurs öğretmenlerince çoğunluğunu ev hanımları ile engelli vatandaşların katıldığı kurslarda ahşap boyama, ahşap yakma sanatı, alüminyum folyo kabartma, tezhip sanatı, dokuma, seramik boyama konularında eğitim verdiklerini söyledi.

Engelli vatandaşlar ile ev hanımlarını sosyal hayata kazandırmak amacıyla hizmet verdiklerini belirten Soydan,” Kursiyerlerimiz merkezimizde hem meslek öğreniyorlar hem de Artvin’i tanıtacak hediyelik eşya üreterek aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.” dedi.

Merkezin anlamlı çalışmalarından memnun kalan ve kurs öğretmenlerini tebrik eden Vali Doğanay, kursiyerlere meslek hayatlarında başarı ve bol kazanç diledi.

Ziyaretin sonunda kurs öğretmenleri,  kursiyerlerin ahşap yakma sanatı ile ürettikleri süslemeli “Rahle’yi” Vali Doğanay’a hediye etti.