AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE LÖSEMİ HASTASI ÖĞRENCİNİN EVDE KARNE HEYECANI

ARTVİN’DE LÖSEMİ HASTASI ÖĞRENCİNİN EVDE KARNE HEYECANI

ARTVİN’DE LÖSEMİ HASTASI ÖĞRENCİNİN EVDE KARNE HEYECANI

Artvin’de ilkokul 1. sınıf öğrencisi lösemi hastası 7 yaşındaki Ahmet Arif Yazıcı, karne heyecanını evinde yaşadı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’de ilkokul 1. sınıf öğrencisi lösemi hastası 7 yaşındaki Ahmet Arif Yazıcı, karne heyecanını evinde yaşadı.

Yaklaşık 3 buçuk yaşında lösemi teşhisi konulan Karadeniz Bakır İlkokulu öğrencisi Yazıcı, ailesi ve öğretmenlerinin desteğiyle eğitimini Çamlık Mahallesi’ndeki evinde sürdürüyor.

Artvin Valisi Ömer Doğanay beraberindeki İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, sınıf öğretmeni Esra Ata, evine gittikleri öğrenciye, karnesini ve çeşitli hediyeler verdi.

Minik öğrenciyle yakından ilgilenerek,  bir süre sohbet eden Vali Doğanay, çocuğa ve ailesine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Öğrencilerinin sağlığına kavuşmasının en büyük temennileri olduğunu belirten Vali Doğanay, “Devlet olarak çeşitli sağlık nedenleriyle okullara erişim imkânı bulamayan çocuklarımıza evde eğitim imkânı sağlıyoruz.” dedi.

Anne Hacer Yazıcı ise oğlunun hastalığına rağmen eğitimine devam etmesinin kendilerini sevindirdiğini belirterek, “Yaklaşık 3 buçuk yaşında lösemi hastalığına yakalanan oğlumun tedavisini ve eğitimini evde sürdürüyoruz. Devletimizin uyguladığı evde eğitim hizmeti sayesinde okula gidemeyen evladımın eğitimine evde devam etme imkânı sağlandı. Bu uygulamadan son derece memnunuz. Her gün çocuğumun öğretmenleri evimize gelerek ders veriyorlar.” dedi.

Evde eğitim uygulaması sayesinde oğlunun okulundan geri kalmadığını dile getiren Yazıcı,  “Hem tedavisini sürdürdük hem de evde okuluna devam etti. Devletimizden Allah razı olsun. Evde eğitim sistemi sayesinde çocuğum hem hayata küsmedi. Tedavisi de her geçen gün iyiye gidiyor. Bu uygulama başta evladımı ve bizleri yeniden hayata bağladı.” ifadelerini kullandı.