AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY VE BAŞKAN KOCATEPE’DEN ARTVİN GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET

VALİ DOĞANAY VE BAŞKAN KOCATEPE’DEN ARTVİN GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET

VALİ DOĞANAY VE BAŞKAN KOCATEPE’DEN ARTVİN GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET

Artvin Valisi Ömer Doğanay 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Artvin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

 

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Artvin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

 

Artvin Valisi Ömer Doğanay beraberindeki Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Dursun Okur ve Artvin Valiliği Basın ve Halkla İlişiler Müdürü Yahya Kanbur’la birlikte Artvin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek basın çalışanlarının ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü’ kutladı.

 

Vali Ömer Doğanay Artvin’de basının ilin tanıtımı noktasında güzel işler yaptığını ifade ederek, ” Ülkemizin ve ilimizin geleceği için üzerimize düşen görevler var. En büyük görevlerden biriside toplumu doğru bilgilendirme adına basın mensuplarına düşüyor. Bu doğrultuda tüm basın mensuplarına başarılar diliyorum” dedi.

 

Doğanay, “Gazetecilik; hem yazılı, hem görsel, hem de sosyal medyada, kamuoyuna haber servis ederken, doğru haber verme konusunda dikkatli, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gösteren konumunu unutmadan yayın yapan bir faaliyet alanıdır. Bu görevi ifa eden tün basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” diye konuştu.

 

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Vali Doğanay’a teşekkür etti. Alkan Artvin ve İlçelerinde 6’si günlük olmak üzere 17 gazetenin yayın yaptığını ifade ederek Artvin Gazeteciler Cemiyetinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

15 Temmuz’un Asıl Kahramanı Medyadır

 

Artvin Valisi Doğanay bir başka programa katılmak üzere cemiyetten ayrılırken Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe bir süre daha Cemiyette kalarak Başkan Zeki Alkan ve gazetecilerle bir süre daha sohbet etti.

 

Kocatepe bu sohbet esnasında yaptığı konuşmada tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri olduğunu belirterek iletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik mesleğinin, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir görev içerdiğini söyledi.

 

Başkan Kocatepe, “Çağımızın en zorlu mesleklerinden birisi olan gazetecilik, insanlara hızlı ve sağlıklı haber verme bilincini bünyesinde barındırmaktadır. Gazetecilik mesleği, toplumsal bilinci arttırmak ve güçlendirmek, kamu yararına her zaman ön planda tutmak ve farklı seslerin topluma duyurulmasını açısından önemli bir yere sahiptir.  Basının, gazeteciliğin ne kadar önemli ve kutsal bir görev olduğunu 15 Temmuz hain darbe girişimi akşamı bir kez daha gördük. Dünyaya bu olayı saniye saniye yansıtan halkın ülkesine sahip çıkması konusunda çağrıda bulunan tüm medya çalışanlarını yürekten tebrik ediyor kutluyorum” dedi. Kocatepe ziyaret sonunda Zeki Alkan’a 15 Temmuz Darbe Girişimi konulu tablo hediye etti.

 

Ziyarette esnasında Cemiyet Başkanı Zeki Alkan’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Orhan Sevinç, Demokrat Çoruh Gazetesi Sahibi Tuncer Erer, Demokrat Çoruh Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sevgi Erer Boydağ,  Doğan Haber Ajansı Artvin Muhabiri Adem Güngör, İhlas Haber Ajansı Artvin Muhabiri Hasan Fehmi Demir, Dost Artvin gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Okur ve İlkay Başer Yavuzay hazır bulundu.

HAYATİ AKBAŞ