AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN GAZETECİLER CEMİYETİNDEN ZİYARETLER

ARTVİN GAZETECİLER CEMİYETİNDEN ZİYARETLER

ARTVİN GAZETECİLER CEMİYETİNDEN ZİYARETLER

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Artvin Gazeteciler Cemiyeti’ne Ziyaretler Gerçekleştirildi

 

ARTVİN-Artvin’de ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla Artvin Gazeteciler Cemiyeti’ne sivil toplum örgütü temsilcileri, kurum müdürleri ve toplumun değişik kesimleri ile siyasi parti temsilcileri ziyarette bulunarak basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar.

 

Artvin Gazeteciler Cemiyetinin yeni hizmet binasında gerçekleşen ziyaretlerde Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Başkan Yardımcısı Orhan Sevinç, Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Güngör ve İlkay Beşer Yavuzay hazır bulundu.

 

İlk Ziyaret SGK Müdürü Karaman Derece’den

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Artvin Gazeteciler Cemiyetinin yeni hizmet binasında basın mensuplarını ilk ziyaret kurum müdürü Artvin SGK İl Müdürü Karaman Derece oldu.

 

Derece’yi Cemiyet Başkanı Zeki Alkan ve basın mensupları karşıladı. Derece ziyaretinde yeni cemiyet binasının hayırlı olmasını dileyerek konuşmasının devamında, Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olarak görev yapan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü tüm içtenlikle kutladığını kaydetti.

 

Derece “Ülkemizin her köşesinde özveri ile görevlerini sürdürmeye çalışan değerli basınımızın daha güzel şartlarda halkımızı bilgilendirmesi adına 2017 yılının umut verici olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

DİSK VE Memur Sen’den Ziyaret

 

Selim Bilgin “Özgür Basın Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur”

 

Dünyada ve ülkemizde toplum ve kamu adına zor şartlar altında çalışmalarını sürdüren basın mensuplarını toplumun her kesiminden her düşünceden sendikler ve sivil toplum kuruluşları bu özel gününde yalnız bırakmadı.

 

Bu kapsamda DİSK/ Genel- İŞ Sendikası Şube Başkanı Selim Bilgin’de bir ziyarette bulunarak tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günün kutladı.

 

Selim Bilgin ziyarette Zeki Alkan ve gazetecilerle bir süre sohbet ederek Artvin’de faaliyet gösteren basın mensuplarının sorunlarını konuştular. Bilgin bu konuşmada yeni hizmete giren Artvin Gazeteciler Cemiyeti binasının hayırlı uğurlu olmasını diledi. Gazeteciliğin çok zor bir meslek olduğunu ifade ederek basın özgürlüğünün önemine değinen Selim Bilgin; “Ben tüm basın mensuplarının Dünya Çalışan Emekçi Gazeteciler gününü kutluyorum. Ülkemizde tutuklu çok sayıda gazeteci var. Bu basın özgürlüğü açısından üzücü bir durum.  Şunu herkes bilmelidir özgür basın demokrasinin vazgeçilmez unsurudur” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

İbrahim İnce “Özgür Ve Tarafsız Basın, Demokratik İşleyişin Sağlıklı Yürümesini Sağlayıp, Millî İradeyi Güçlendir”

 

İbrahim İnce Başkanlığında ki Memur_Sen Konfederasyonuna bağlı sendika başkanlarında gazeteciler cemiyetini ziyaret ederek basın mensuplarının gününü kutladılar.

 

Memur Sen Artvin İl Temsilcisi İbrahim İnce ve beraberinde ki sendika başkanları da ziyaretlerinde sadece bugün değil her daim basın mensuplarının yanında ve destekçisi olduklarını ifade ederek özgür ve tarafsız bir basının, demokratik işleyişin sağlıklı yürümesini sağlayıp, millî iradeyi güçlendireceğini dile getirdiler.

 

İnce sohbet esnasında yaptığı konuşmada; “Basın, görevini yaparken, evrensel meslek ilkelerini hayata geçirmeli, kamu yararını, özel hayata saygıyı, hukukun temel ilkelerini üstün tutan bir anlayışta olmalıdır. Bu yaklaşım, basına güveni sürekli kılacağı gibi, basının itibarını da daha yukarıya taşıyacaktır.

Bu tarz bir duruşa ve yaklaşıma 15 Temmuz gecesinde şahitlik ettik. Demokrasiden, millî iradeden, özgürlüklerden yana olan medyanın önemi ve gerekliliği, ihanet şebekesinin 15 Temmuz’da başlattığı darbe ve işgal girişimi sırasında net bir şekilde görülmüş; darbe girişimini püskürten milletin alanlara çıkmasında yaptığı olumlu yayınlarla önemli bir rol üstlenmiştir. Bu vesileyle, milletimizin o destansı duruşuna ve mücadelesine yaptığı haberlerle katkıda bulunan bütün basın mensuplarına teşekkür ediyor, bu duruşlarını sürdürmelerini temenni ediyoruz” diye konuştu.

 

İnce Ziyaret Sonunda Günün Anısına tüm gazetecileri temsilen Zeki Alkana çiçek takdim etti.

 

Ülkü Ocakları Basın Çalışanlarını Unutmadı

 

Artvin Ülkü Ocakları Sosyal Faaliyet Başkanlığı tarafından Artvin Gazeteciler Cemiyeti ziyaret edildi.

 

Artvin’de sosyal olaylara kayıtsız kalmayan, toplumsal her olayda yaptığı faaliyetlerle adından söz ettiren Artvin Ülkü Ocakları 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde gazetecileri unutmadı. Ziyarette Artvin Ülkü Ocakları üyeleri basın çalışanlarının günü kutlarken, Cemiyet Başkanı Zeki Alkan bu nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkürlerini iletti.

 

Kurtul Özel “Basın Camiasının Bu Özel Gününü Kutluyorum”

 

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel ve Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi aynı zamanda genç girişimciler kurulu başkanı Taner Köse’de Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan’ın cemiyet binasında ziyaret ederek Zeki Alkan özelinde tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutladılar.

 

Kurtul Özel burada yaptığı konuşmada gazeteciliğin, toplumun gelişmesinde çok önemli ve büyük sorumluluklar taşıyan bir meslek olduğunu belirterek “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel “İletişimin ve bilgi alışverişinin zayıf olduğu toplumların gelişmiş demokrasilere ulaşması imkânsızdır.” dedi.

 

Yeşil Artvin’den Gazetecilere Anlamlı Ziyaret

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler münasebetiyle Artvin Gazeteciler Cemiyetine bir ziyarette Yeşil Artvin Derneği’nden geldi. Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan ve yönetimi Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan’ı makamında ziyaret etti.

 

Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan, Gazeteciler Cemiyeti Başkan Zeki Alkan nezdinde Artvin’de görev yapan bütün basın mensuplarının 10 Ocak Gazeteciler Günün kutladı. Daha güzel çevre haberleri yapılması temenni eden dernek başkanı şunları söyledi:  “2016 yılı ilimizde çevre mücadelesi adına unutulmayacak bir yıl olmuştur. Bu süreçte verdiğimiz mücadeleyi tüm dünyaya taşına siz değerli basın mensubu arkadaşlarımıza büyük minnet borçluyuz. Doğru tarafsız habercilik anlayışıyla ilimizde görev basın mensubu arkadaşlarımıza daha güzel çevre haberleri yapma temennisiyle yeniden gazeteciler günüz kutlu olsun” dedi.

 

Nur Neşe Karahan ziyaretin sonunda ise Cerattepe’de çıkartılmak istenilen madencilik süreci hakkında Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan’a bilgiler vermesiyle görüşme sona erdi.

 

10 Ocak Gazeteciler Gününde Siyasilerde Basın Çalışanlarını Unutmadı

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, CHP Artvin Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul ile merkez ilçe ve kadın kolları yönetim kurulu üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler münasebetiyle Artvin Gazeteciler Cemiyetine nezaket ziyaretinde bulunarak basın çalışanlarının bu anlamlı gününü kutladılar.

 

Ziyarete gelen CHP Grubu bir süre Cemiyet Başkanı Zeki alkan ve basın mensuplarıyla basının sorunları ve bu sorunların çözüm noktaları konusunda fikir alış verişinde bulunurken burada kıs bir konuşma yapan CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin; “Bu yeni hizmet binasının Artvin Basınına hayırlı olmasını temenni eder tüm basın çalışanlarının günü samimi duygularımla kutluyorum.

 

Ülkemizin için son derece sıkıntılı şartlar altında bir dönemden geçiyoruz. Gerek ekonomik kriz, gerek terör saldırıları, demokrasiden uzaklaşmış olan bir ülke yönetimi, OHAL altında özgürlüklerin ve temel hak ve hürriyetlerin kısıtlandığı, ülke bunca birçok sorunla karşı karşıyayken, hükümetin tek derdinin anayasa değişikliği ile milletin tüm iradesini, TBMM’nin yetkilerini, yargıyı tek adama teslim etmeye yönelik görüşmelerin bile yayınlanmasının yasak olduğu, kısacası hiçbir vatandaşımızın huzurlu olmadığı bu süreçte Dünya Çalışan Gazeteciler Gününün yıl dönümündeyiz.

 

Bu koşullar altında söylenebilecek tek söz bence şudur; kalemini ve düşüncesini özgürce halkın haber alma hakkı için kullanan tüm basın emekçilerimizin gününü kutluyorum ve özgürlüklerin, demokrasinin güçlendiği ve basının üzerindeki baskıların kalkarak halkın şeffafça haber alma haklarına kavuşacağı günlerin özlemiyle saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Bu ziyaretlerin yanı sıra bir siyasi ve sivil toplum örgütü de Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan’ı gerek telefonla arayarak gerek çiçek göndererek gerekse de yayınladıkları mesajlarla basın çalışanlarının günü kutladılar.

HAYATİ AKBAŞ