AnasayfaArtvin'den HaberlerMUHTARLARDAN RUSYA KONSOLOSLUĞUNA ANLAMLI ZİYARET

MUHTARLARDAN RUSYA KONSOLOSLUĞUNA ANLAMLI ZİYARET

MUHTARLARDAN RUSYA KONSOLOSLUĞUNA ANLAMLI ZİYARET

TRABZON-Trabzon Muhtarlar federasyonu  başkanı  Bekir Aktürk ve  yönetim kurulu üyeleri, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un silahlısaldırı sonucu hayatını kaybetmesi dolayısıyla Rusya Trabzon BaşkonsolosuDmitry Talanov’a taziye ziyaretinde bulundu.

Taziye ziyaretine Trabzon Muhtarlar federasyonu başkanı Bekir Aktürk ,genel sekretere Turgut Alemdar ve  yönetim kurulu üyeleri  muhtarlarkatıldı. Rus Büyükelçi için konsoloslukta oluşturulan taziye defteriniimzalayan Federasyon başkanı Bekir Aktürk, konsolos nezdinde tüm Rushalkına başsağlığı dileklerini iletti.

Rusya Büyükelçisinin öldürülmesini şiddetle kınadıklarını ifade eden Aktürk “Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un uğradığı silahlısaldırı sonucunda hayatını kaybetmesi Trabzon halkını ve tüm Türkiye’yiüzüntüye boğmuştur. Türk-Rus kardeşliğine büyük katkı sağlayan Büyükelçiyi saygıyla anıyoruz. Biz  federasyonu  temsilen Trabzon da  692  muhtarımızın ve Türkiye’de  görev yapan  50 249 muhtarımızın  taziye dileklerini de  sizlere  iletiyoruz

Bu alçak terörist saldırıyı lanetliyor, Trabzon  Muhtarları ve Türkiye halkı olarak Rusya halkının ve devletinin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Rusya Başkonsolosu Talanov ise taziye ziyaretinden dolayı Trabzon Muhtarlar federasyonu başkanı  Bekir  Aktürk  ve beraberindekilere teşekkür ederek, bu saldırılar iki ülkenin dostluğunu etkilemeyeceğini söyledi.

HAYATİ AKBAŞ