AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY, ENGELLİLER VE AİLELERİYLE BİRARAYA GELDİ

VALİ DOĞANAY, ENGELLİLER VE AİLELERİYLE BİRARAYA GELDİ

VALİ DOĞANAY, ENGELLİLER VE AİLELERİYLE BİRARAYA GELDİ

Artvin Valisi Ömer Doğanay,  engelli ve aileleri ile yemekte bir araya geldi.

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay,  engelli ve aileleri ile yemekte bir araya geldi. Vali Doğanay,“3 Aralık Engelliler Günü” etkinlikleri kapsamında Artvin Engelliler Derneği ve Kadın Girişimciler Turizm Geliştirme ve İşletme Kooperatifinin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte engelliler ve aileleriyle yemekte buluştu.

Artvin’in yöresel yemeklerini yapan ve ilimizin tanıtımında büyük katkı sağlayan Kadın Girişimciler Kooperatifi üyeleri, ismini “dayanışma mutfağı” koyduğu işletmelerinde elleriyle hazırladıkları yiyecekleri engelliler ve aileleri ile Vali Ömer Doğanay’a ikram etti.

Engelli bireyler ve aileleriyle sıcak ve samimi bir ortamda sohbet eden Vali Doğanay, ailelerin sorunlarını dinledi.

Engelli ailelerin yaşadıkları sıkıntıları can kulağıyla dinleyen Vali Doğanay, ilgili kurum amirlerine engellilerin yaşadığı sorunların kısa sürede çözüme kavuşturulmasını talimatını verdi.

Vali Doğanay’ın kendileriyle yakından ilgilenmesine ve sorunlarına çözüm odaklı talimatları engelli ailelerini mutlu etti.

Vali Doğanay, programın sonunda ise engeli ailelerine en kısa zamanda yeniden bir araya gelme sözü verdi.

Etkinlik hep birlikte çekinilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Etkinliğe, Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın yanı sıra, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Artvin Engelliler Dernek Başkanı Hatice Nur Ersöz,  Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Temel Göktürk, Ardanuç Engelliler Dernek Başkanı Gönül İstanbullu ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

HAYATİ AKBAŞ