AnasayfaArtvin'den HaberlerŞAVŞAT DERNEKLERİ FEDERASYONU OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI

ŞAVŞAT DERNEKLERİ FEDERASYONU OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI

ŞAVŞAT DERNEKLERİ FEDERASYONU OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI

Şavşat Dernekleri Federasyonu 1. Olağan Kongresi’ni Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde İstanbul’daki STK’ların ve Köy Denekleri temsilcilerinin katılımıyla yaptı.

ŞAVŞAT-Şavşat Dernekleri Federasyonu 1. Olağan Kongresi’ni Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde İstanbul’daki STK’ların ve Köy Denekleri temsilcilerinin katılımıyla yaptı.

Kongre başkan İsamettin Turan’ın Federasyonun kuruluş amacının anlatımı ile açılışı yapıldı. Kurucu üyelerden Av. Halis Yıldırım federasyon süreci ile ilgili bir sunum yaptı.

Yıldırım federasyon süreci ile ilgili yaptığı sunumda; “Federasyonun kurulumu ile İstanbul’daki Artvin STK’ları içerisinde hizmet yarışında önemli bir görev alacağını düşünüyorum. Özellikle Artvin’de yapılması düşünülen “Madencilik, HES” gibi faaliyetlerin Artvin için ne kadar tehlike yarattığını, bununla ilgili örgütlü bir mücadele edeceğini düşünüyorum. Bunu da Federasyon çatısında başaracaklarına inanıyorum. Yönetime, üyelere ve Artvin Birlikteliği içindeki herkese hayırlı olsun. Başarılar diliyorum” dedi.

Şavşat Dernekler Federasyon’unu oluşturan dernekler şöyle: “Şavşat Derneği, Pınarlı Köyü Derneği, Veliköy Derneği, Ciritdüzü Köyü Derneği, Ilıca Köyü Derneği, Küplüce köyü derneği, Savaş köyü Derneği, Çavdarlı Köyü.

Katılımcılar; DİSK Genel Sekreteri Arzu Atabek Çerkezoğlu,  Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Üyesi Prof. Dr. Taner Gören, Validebağ Gönüllülerinden Şengül Kılıç, HADİG Başkanı Şenol Kolçak, Diş Hekimi Hüseyin Özkahraman.

Yeni Yönetim Kurulu; Halis Yıldırım, Mehmet Yazıcı, Gülseren Biber Özcan, Fuat Yüksek, Cumhure Doğan, İsmail Altun, Ertan Taştan, Alimerdan Aymelek, Fuat Özkan, Yener Torunlar, Mustafa Faruk Altun.

Denetleme Kuruluna; Naci Demir, Kayhan Altun, Türker Ünlü seçildiler.

HAYATİ AKBAŞ