a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE DİYALİZ MERKEZLERİ İLE İLGİLİ EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARTVİN’DE DİYALİZ MERKEZLERİ İLE İLGİLİ EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARTVİN’DE DİYALİZ MERKEZLERİ İLE İLGİLİ EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Kamu Hastaneler Birliğine bağlı hastanelerdeki Diyaliz Ünite ve Merkezlerinde görev yapan sağlık personeline diyaliz merkezleri ile ilgili eğitim gerçekleştirildi.   

ARTVİN-Artvin KHB bünyesinde, Kamu Hastaneler Birliğine bağlı hastanelerdeki Diyaliz Ünite ve Merkezlerinde görev yapan sağlık personeline düzenlenen, Enfeksiyon Kontrol Tedbirlerine yönelik eğitimi, Ordu Devlet Hastanesi’nde görevli Nefroloji Uzmanı Dr. Ercan Türkmen, İlimiz Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine bağlı Hopa Devlet Hastanesi’nde görev yapan Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Sibel Gürbüz ve Enfeksiyon Hemşiresi Çile Arfat verdiler.

Eğitimde, Diyaliz Ünite ve Merkezleri enfeksiyonlar yönünden riskli birimlerden biri olduğu için evrensel önlemlere tam olarak uyulması, hijyene dikkat edilmesi, Diyaliz Merkezlerinde kullanılan araç gereçlerin ve makinelerin sıkı sterilizasyon ve dezenfeksiyonunun sağlanması ve gerekliliği hakkında bilgiler verildi.

Artvin Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç “Yapılan bu çalışmalar ve eğitimlerle ilimizde diyaliz hizmeti alan hastalarımıza daha profesyonel hizmet vermeyi hedeflemekteyiz. Tıp biliminin günümüz teknolojisi ve olanakları doğrultusunda her gün olan değişimine böylece ayak uydurmuş oluyoruz. Eğitimde emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor, eğitimin faydalı olmasını temenni ediyorum” ifade etti.

HAYATİ AKBAŞ