AnasayfaArtvin'den HaberlerŞAVŞAT’TA GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERE SERTİFİKALARI DAĞITILDI

ŞAVŞAT’TA GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERE SERTİFİKALARI DAĞITILDI

ŞAVŞAT’TA GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERE SERTİFİKALARI DAĞITILDI

Şavşat Belediyesi tarafından Ağustos ve Eylül aylarında eğitime tabi tutulan gönüllü itfaiyecilere sertifikaları dağıtıldı.

ŞAVŞAT-Şavşat Belediyesi tarafından Ağustos ve Eylül aylarında eğitime tabi tutulan gönüllü itfaiyecilere sertifikaları dağıtıldı Şavşat Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Hakim Sevgi Pektan Canlar, Cumhuriyet Savcıları Hasan Turkut ve Yavuz Cengiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Aytunç Ünsay, İlçe Emniyet Amiri Adnan Şanlı, Şavşat Belediyesi Birim amirleri, İtfaiye Amirliği personeli ve gönüllü itfaiyeciler katıldı.

Sohbet ortamında gerçekleşen kahvaltının bitiminde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk: “Gönüllü itfaiyecilik, anayasamızda da yer alan ve yerel yönetimler tarafından oluşturulan bir uygulamadır. Ağustos ve Eylül aylarında gönüllü itfaiyeci arkadaşlar, gerekli eğitimleri ilgili kurumlardan aldılar. Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi’nin gerçekleştirdiği eğitimlere katılan bu arkadaşlarımız artık birer gönüllü itfaiyeci olarak görev yapacak. İlçemizde geçtiğimiz yıl toplam 84 yangın meydana gelmiş, bunlardan sadece 2 tanesi ilçe merkezinde çıkmış. Köylerimizdeki ahşap köy evlerimiz ne yazık ki gün geçtikçe yok oluyor. Şavşat Belediyesi ilçe merkezindeki yangınlara müdahale etmekle yükümlü olmasına rağmen köylerimizdeki yangınlara da yetişmeye çalışıyoruz. Ancak malum personel yetersizliği her birimimizde olduğu gibi itfaiye amirliğimizde de var. Gönüllü itfaiyecilik bu anlamda itfaiyemize rahat bir nefes aldıracağına inanıyorum. Kurslara katılarak gönüllü itfaiyeci olmaya hak kazanan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ilçe protokolü gönüllü itfaiyecilere belgelerini takdim etti. Kahvaltı çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

HAYATİ AKBAŞ