AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY, ARTVİN GAZETECİLER DERNEĞİNİ KABUL ETTİ

VALİ DOĞANAY, ARTVİN GAZETECİLER DERNEĞİNİ KABUL ETTİ

VALİ DOĞANAY, ARTVİN GAZETECİLER DERNEĞİNİ KABUL ETTİ

????????????????????????????????????

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Alkan ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Alkan ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Ziyarette AGC Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Sevinç, Hüseyin Erer ve Yusuf Okur’da hazır bulundu.

Dernek Başkanı Zeki Alkan Vali Doğanay’a Artvin Gazeteciler Cemiyeti’nin faaliyetleri ve Artvin basını hakkında bilgi vererek Cemiyeti’nin 2003’ten beri Artvin’de basın sektöründe çalışmalarını sürdürdüğünü ve 60’ın üzerinde üyesi bulunduğunu söyledi.

Ziyarette Alkan, Vali Doğanay’ı kısa bir süre içinde açılışı yapılacak olan Artvin Gazeteciler Cemiyeti yeni hizmet binasının açılışına davet etti.

Vali Doğanay’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gazeteciliğin haber alma ihtiyacı çerçevesinde önemli bir meslek olduğunu, günümüz anlamındaki gazeteciliğin ise 1600’lü yıllardan sonra gelişerek bugünkü halini aldığını söyledi.

Haber alma ihtiyacının toplumlar için önemli bir ihtiyaç olduğunu kaydeden Vali Doğanay “ Geçmişte haber alma ve haber verme tellallarla, ulaklarla oluyormuş. Günümüzde bu görevi basın mensupları, gazeteciler yapıyor. Basın mensupları kamuoyunun haber alma ihtiyacını karşıladığı için 4’üncü güç olarak bir nevi kamu görevi yürütüyor” dedi.

Doğanay,  basın mensuplarının mesleğini icra ederken meslek ilkeleri çerçevesinde çalışmasının basının gelişmesi için önemli bir unsur olduğunu belirterek Artvin’de zor şartlarda çalışan basın mensuplarına görevlerinde başarılar diledi.

Ziyaret sonunda Zeki Alkan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Vali Doğanay’a günün anısına üzerinde Artvin’i değerlerini gösteren simgelerin yer aldığı bir plaket takdim etti.

HAYATİ AKBAŞ