AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY, “ARTVİN ADETA BİR YERYÜZÜ CENNETİ”

VALİ DOĞANAY, “ARTVİN ADETA BİR YERYÜZÜ CENNETİ”

VALİ DOĞANAY, “ARTVİN ADETA BİR YERYÜZÜ CENNETİ”

 

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin’in bünyesinde barındırdığı doğal güzellikleriyle adeta yeryüzü cenneti olduğunu söyledi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin’in bünyesinde barındırdığı doğal güzellikleriyle adeta yeryüzü cenneti olduğunu söyledi.

Vali Doğanay, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası dolayısıyla İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş ve beraberindeki kurum çalışanları kabulünde, turizmin, toplumların ve kültürlerin birbirlerini tanıma, anlama ve kaynaşma isteği kadar kendi değerlerini de evrensel bilinme ve görünmeye çıkarma, farkındalık oluşturma çabası olduğunu söyledi.

Doğal güzellikleriyle ünlü Artvin’in adeta yeryüzü cenneti olduğunu ve herkesin hayatında en az bir kez görmesi gerektiğini belirten Vali Doğanay,” Zengin kültürel varlıkları, eşsiz doğası, köklü geçmişe sahip kültür ve sanat yapısı ile turizmin her çeşidine imkân sağlayan ülkemizde ve adeta bir yeryüzü cenneti olan Artvin’imizde; Kafkasör Yaylası, Karagöllerimiz, Hatila Vadisi Milli Parkımız, Cehennem Deresi Kanyonu, Atabarı Kayak Merkezi, Mençuna Şelalesi ve Sakin Şehir ünvanlı Şavşat ilçemiz başta olmak üzere, yerli ve yabancı turistlerin görmesi gereken değerlerimizdendir.” dedi.

Artvin’i turizm anlamında çok daha güzel günlerin beklediğini vurgulayan Vali Doğanay, Artvin için başarılı bir turizm sezonu geçirilmesinin yanı sıra Turizm Haftası kutlama programının başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş ise kurumlarının faaliyetleri ve hafta boyunca gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında Vali Doğanay’a bilgi verdi.