AnasayfaArtvin'den HaberlerULU ÖNDER ATATÜRK ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE HOPA’DA ANILDI

ULU ÖNDER ATATÜRK ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE HOPA’DA ANILDI

ULU ÖNDER ATATÜRK ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE HOPA’DA ANILDI

1-1

HOPA-Ulu önder Atatürk, ölümünün 78. yıl dönümünde Hopa’da Belediye parkında bulunan Atatürk anıtı önünde düzenlenen törenle anıldı.

Törene Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Nedim Cihan, kurum müdürleri, siyasi partilerin ilçe başkanlar, Gaziler, Askeri erkân ve vatandaşlar katildi.

Belediye Höporlerinden Atatürk’ün Nutuk’ta yaptığı konuşma bütün şehre dinletilirken, Atatürk anıtındaki tören Kaymakam Mehmet Ali Özkan ve Belediye Başkanı Nedim Cihan’ın anıta çelenkleri koyması ile başladı.

Hopa’da Ata’nın ölüm saati olan 9’05’de hayat durdu. Çalan sirenler eşliğinde araçlar ve vatandaşlarda bulundukları yerlerde saygı duruşunda bulundular. Saygı duruşu ardından İstiklal marşının okunması ardından buradaki tören sona erdi.

Anma etkinliği Yavuz Selim İlkokulunda devam etti. Buradaki törende saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Atatürk’ün hayatinin anlatıldığı programda yapılan konuşmalarda Ulu Önder’in Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ve kurtuluş destanları dile getirildi. Öğrenciler Atatürk konulu şiirler okudular. Düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

HOPA’DA SİYASİ PARTİLER AYRI AYRI ATATÜRK ANITINDA ETKİNLİK DÜZENLEDİ.

Hopa’da Atatürk’ün ölümünün78’nci yıldönümünde Akparti-CHP ve MHP Atatürk anıtı önünde ayrı ayrı anma etkinliği düzenleyerek, farklı saatlerde ayrı ayrı anıta çelenklerini koydular.

ŞEHRİN AZİZLERİNDEN PANKARTLİ ANMA

Hopa sporun taraftar grubu olan Şehrin Azizleri taraftar grubu da şehrin merkezinde İş bankası binasına astığı pankartla Atalarını andılar. Pankartı gören vatandaşlarda Şehrin Azizleri taraftarlar grubunu bu anlamlı pankart için takdir ettiler.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 belediye-baskani