AnasayfaArtvin'den HaberlerTRABZON VALİSİ YAVUZ’DAN KONSOLOSLARA İADE-İ ZİYARET

TRABZON VALİSİ YAVUZ’DAN KONSOLOSLARA İADE-İ ZİYARET

TRABZON VALİSİ YAVUZ’DAN KONSOLOSLARA İADE-İ ZİYARET

gurcistan-baskonsoloslugu-ziyaret-1

       Trabzon Valisi Yücel Yavuz, İl’de bulunan İran-Gürcistan ve Rusya Başkonsolosluklarına iade-i ziyarette bulundu.

TRABZON-Trabzon Valisi Yücel Yavuz, İl’de bulunan İran-Gürcistan ve Rusya Başkonsolosluklarına iade-i ziyarette bulundu.

Vali Yavuz, İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosluğuna İade-i Ziyarette Bulundu

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Reza Kondori’ye iade-i ziyarette bulundu.

Vali Yavuz ziyarette Türkiye ile İran arasındaki ilişkilerin her geçen gün iyiye gittiğini ifade ederek bu ilişkilerin daha da geliştirilmesi için hep birlikte gayret göstereceklerini söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Başkonsolosu Reza Kondori de ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Vali Yavuz’a teşekkür etti.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Gürcistan Başkonsolosluğuna İade-i Ziyarette Bulundu

Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze ile görüşen Vali Yavuz, Türkiye ile Gürcistan arasındaki ilişkilerin geçmişe dayandığını ifade ederek, “İki ülke arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkiler özellikle son zamanlarda giderek gelişme kaydetmektedir. Karşılıklı projeler üreterek bu ilişkilerimizi daha da geliştirebiliriz” dedi.

Başkonsolos Mikatsadze de, Türkiye’de 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi karşısında Türk halkının ortaya koyduğu demokrasi mücadelesini takdirle karşıladıklarını söyleyerek, “Bu hadise karşısındaki dik duruşundan ve kararlılığından dolayı Türk halkına teşekkür ediyorum. Türkiye’nin demokrasi mücadelesine hayranız. Birlikte el ele çok daha güzel faaliyetlere ve çalışmalara imza atacağımıza inanıyor, ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vali Yücel Yavuz son olarak Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosluğuna İade-i Ziyarette Bulundu

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Dmitriy Talanov’a iadeyi ziyarette bulundu.

Ziyarette başkonsolos Talanov ile bir süre görüşen Vali Yavuz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Başkanı Putin’in İstanbul’da bir araya gelerek önemli konulara değinmeleri sonrası Türkiye ile Rusya ilişkilerinin giderek gelişme kaydettiğini ifade ederek, “Karşılıklı olarak organizasyonlar düzenlenmesini ve özellikle üniversiteler arasındaki işbirliklerini çok önemsiyorum. Hep birlikte iki ülke arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirmeliyiz” dedi.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkonsolos Talanov da, iki ülke arasında özellikle son dönemlerde güzel gelişmeler yaşandığını ifade ederek, “Türk-Rus ilişkilerinde ileriye daha iyi bakıyoruz. Ülkelerimiz arasında zaman zaman yaşanan bazı olumsuzluklar sona erdi. Bundan sonraki süreçte donmuş olan gerek ticari, gerek kültürel ve diğer işbirliklerinin önü açılmıştır. Trabzon da bundan istifade edecektir. Terörle mücadele eden Türkiye’nin yanındayız” diye konuştu.

HAYATİ AKBAŞ

gurcistan-baskonsoloslugu-ziyaret-4iran-baskonsoloslugu-ziyareti-1gurcistan-baskonsoloslugu-ziyaret-3gurcistan-baskonsoloslugu-ziyaret-2

iran-baskonsoloslugu-ziyareti-2iran-baskonsoloslugu-ziyareti-3

 

rusya-baskonsoloslugu-ziyaret-1rusya-baskonsoloslugu-ziyaret-2