AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ’DEN ARHAVİ EMNİYETİNE SÜRPRİZ ZİYARET

VALİ’DEN ARHAVİ EMNİYETİNE SÜRPRİZ ZİYARET

VALİ’DEN ARHAVİ EMNİYETİNE SÜRPRİZ ZİYARET

1-1

VALİ DOĞANAY, GECE GEÇ SAATLERDE ARHAVİ EMNİYET MÜDÜRÜLÜĞÜNE SÜRPRİZ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

ARHAVİ-Artvin Valisi Ömer Doğanay, gece geç saatlerde Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

İl merkezine yaklaşık 75 kilometre mesafede bulunan Arhavi ilçesine kimseye haber vermeden dün gece saat 02.15 sularında gelen Vali Doğanay, Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

Vali Doğanay, Emniyet Müdürlüğünde bulunan Polis Merkezi, çevre güvenlik kameralarının bulunduğu oda ile yine yakın zamanda hizmete girecek olan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) sistem odasında incelemelerde bulunarak,  görevli polis memurlarından yaptıkları iş ve işlemler hakkında bilgiler aldı.

Daha sonra Vali Doğanay, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin’den ilçe emniyet müdürlüğünün sorumluluk alanındaki ilçenin genel asayiş durumu ve kurumun çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Arhavi’nin sakin ve huzurlu güvenilir bir ilçe olduğunu belirten Gezgin,”İlçemizde mevcut huzur ve güvenliğin sağlanması ve vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla MOBESE sistemini kurduk. Teknik işlemleri devam ediyor. Yakın bir zamanda MOBESE sistemi devreye girecek. Böylece sistem sayesinde işlenen suçların faillerinin belirlenerek kısa sürede yakalanmasında ve meydana gelen olaylara anında müdahale etme olanağı sağlanacak.” dedi.

MOBESE sisteminin aynı zamanda suç işleme konusunda caydırıcı niteliğe sahip olduğunu belirten Gezgin,” 7 noktada toplam 14 kamera ile hizmet verecek MOBESE sistemini başta ana güzergâhlar, kavşak noktaları ile vatandaşlarımızın yoğunlukla bulundukları cadde ve sokaklarda konaçlandırdık” diye konuştu.

Emniyet mensuplarının vatandaşların can ve mal güvenlikleri, toplum huzur ve güvenliğinin sağlanmasında önemli görevler üstlendiklerini belirten Vali Doğanay ise, “Polis teşkilatımız gecesini gündüzüne katarak mesai merhumu demeden 24 saat toplumun huzur ve güvenliğinin sağlamasında büyük bir özveri ve fedakârlıkla görev yapıyor. Vatandaşla iyi ilişkiler içinde güven duygusunu zedelemeden kanunlarla kendisine verilen yetkilerini kullanmak suretiyle hizmetlerine devam etmektedir ”dedi.

Nöbetçi polis memurları ile bir süre sohbet eden Vali Doğanay, kazasız, belasız bir nöbet geçirmeleri temennisinde bulunarak sabaha karşı ilçeden ayrıldı.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5