AnasayfaArtvin'den HaberlerKAZIM KARABEKİR LİSESİ VE SPOR KOMPLEKSİ DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

KAZIM KARABEKİR LİSESİ VE SPOR KOMPLEKSİ DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

KAZIM KARABEKİR LİSESİ VE SPOR KOMPLEKSİ DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

1-1

Milli Eğitim Bakanlığınca Artvin’e yaptırılan ve yaklaşık 12 milyon liraya mal olan Kazım Karabekir Lisesi ve Spor Kompleksi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

ARTVİN-Milli Eğitim Bakanlığınca Artvin’e yaptırılan ve yaklaşık 12 milyon liraya mal olan Kazım Karabekir Lisesi ve Spor Kompleksi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Yeni Mahalle’de (İskebe) 4 bin 110 metrekarelik alanda, 15 derslik ve 1 adet çok amaçlı salon,  2 laboratuvar, 1 müzik odası, 1 jimnastik salonu, 2 mescit, 1 kafeterya ile bahçesinde 220 metre karelik mini futbol sahası, satranç sahası ve hobi alanlarından oluşan okulun ve spor kompleksinin açılış törenine, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, Artvin Belediye Başkanı Yardımcısı Erkan Yazan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci, bazı daire amirleri, öğrenciler, öğretmenler ile davetliler katıldı.

Törende konuşan Artvin Valisi Ömer Doğanay,  Artvin’e modern bir eğitim kurumu daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Vali Doğanay “Bu devlet,  bu millet çok kısıtlı imkanlarla bütçe ayırıp bu zor coğrafyada bu eğitim müessesesini yaptı ve sizlerin hizmetine sunuyoruz. Bu bina içinde öğrenci ve onları eğitecek öğretmen olmazsa hiç bir şey ifade etmez. Bu okulun hakkını vermek öğrenci arkadaşlarımıza ve öğretmenlerimize düşüyor. Okulumuzu siz değerli öğrencililerimize ve öğretmenlerimize emanet ediyoruz. Siz değerli öğrencilerimiz bu eğitim ve öğretim kurumunda vatana ve millete faydalı bireyler olacak yetişeceksiniz.  Bu konuda eğitim camiasına çok büyük mesuliyetler düşüyor” dedi.

Doğanay,  yeni okul binasının Artvin’e ve eğitim camiasına hayırlı olması temennisiyle konuşmasını sonlandırdı.

-Artvin’i Eğitimde En Cazip İllerden Birisi Yapacağız-

Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ise, Artvin’e güzel bir eğitim kurumu kazandırdıklarını belirterek,  iktidar olarak en büyük bütçeyi milli eğitme ayırdıklarını söyledi.

Özel okullarda ve büyük şehirlerde olan teknolojik ve fiziki bütün imkanların daha fazlasının Artvin’de olduğunu kaydeden Kışla,  Artvin’in eğitim alanında neye ihtiyacı varsa o alanlarda yatırımların yapıldığını dile getirdi.

Kışla “ Artvin’de tek bir sorun bırakmayacağız. Artvin’i eğitimde en cazip illerden birisi yapacağız. Buradaki öğrenciler en şanslı öğrenciler arasında. Bu ülkenin geleceği ve sermayesi sizlersiniz. Sizler yarın çok güzel yerlerde olacaksınız. En faydalı yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Artvin’in eğitimde neye ihtiyacı varsa bunların en kısa sürede bitirmeye karalıyız” dedi.

Artvin’in gelişen sosyal yaşam anlarıyla da öğrencilerin okumaktan zevk alacağı bir şehir haline gelmeye başladığını kaydeden Kışla,  “ Çok güzel bir Artvin’i birlikte inşa edeceğiz. Artvin birkaç yıl öncesine kadar eğitimde başarısızlıklarıyla anılıyordu. Benim Artvin’in eğitim başarı sırasında Türkiye’de ilk 10’a sokacağımıza inancım tam. Bu duygularla okulumuzun Artvin’e hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

– Kahveci,  “İlimizde 14 Yılda 422 Derslik, Son 4 Yılda 208 Derslik İnşa Edildi”

İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci ise, ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de son 14 yılda eğitim alanında okul ve tesis yatırımlarında çok ciddi yatırımlar yapıldığını söyledi.

Eğitim yuvasında yetişip mezun olacak öğrencilerin, vatanına, milletine ve tüm insanlığa faydalı işler yaparak katkı sunmalarını temenni eden Kahveci, şunları söyledi : “Toplam inşaat alanı 4.110 m2’ olan 15 derslikli Kazım Karabekir Anadolu Lisesi binasının taban alanı 822 m2’dir.   Proje bedeli 6.500.000,00 TL olan okulumuz, modern dersliklerle birlikte 1 adet Çok Amaçlı Salon, 2 adet Fen Laboratuvarı, 1 Müzik Odası, 1 Jimnastik Salonu, 2 adet Mescit, 1 Kafeterya, ayrıca bahçesinde 220 m2’lik mini futbol sahası,  satranç sahası ve hobi alanlarıyla öğrenci ve öğretmenlerimize hizmet verecektir. 2.964,00 m2’lik toplam inşaat alanına sahip olan ve 988,00 m2’lik taban alanı bulunan 206 kişilik konferans salonu ile 650 m2 alanda basketbol ve voleybol sahası ile 210 kişilik tribünü bulunan kapalı spor salonunun proje bedeli 5.300.000,00 TL’dir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm eğitim yatırımlarımızdaki katkıları için sayın valimize, milletvekilimiz sayın Dr. İsrafil Kışla’ya, belediye başkanımız sayın Mehmet Kocatepe’ye, bakanlığımızın değerli yöneticilerine, il özel idare çalışanlarına ve çevre ve şehircilik il müdürlüğüne, okulumuzun ve tesislerimizin yapımını gerçekleştiren müteahhit firma çalışanlarına eğitim camiamız adına şükranlarımı sunuyor, açılış törenimize katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Okul, konferans salonu ve spor salonunun öğrencilere, öğretmenlere ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Kazım Karabekir Lisesi Halk Oyunları Topluluğu bir gösteri sundu.

Daha sonra Vali Doğanay, Milletvekili Kışla ve beraberindeki protokol üyeleri kurdele kesimiyle okul binasını ve spor kompleksini hizmete açtı.

Törenin sonunda protokol üyeleri bir süre okulda ve spor kompleksinde incelemelerde bulundu ve öğrencilere kitap hediye etti.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 1-7 1-8 1-9 1-10 1-11 1-12