AnasayfaArtvin'den HaberlerTESCİLLİ TURİZM CENNETİ ŞAVŞAT DERS KİTAPLARINA KONU OLDU

TESCİLLİ TURİZM CENNETİ ŞAVŞAT DERS KİTAPLARINA KONU OLDU

TESCİLLİ TURİZM CENNETİ ŞAVŞAT DERS KİTAPLARINA KONU OLDU

 

Uluslararası Cittaslow Birliği üyesi olan tescilli turizm cenneti Şavşat ilkokullarda okutulan Sosyal Bilgiler kitabında ders konusu olarak yer aldı.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Uluslararası Cittaslow Birliği üyesi olan tescilli turizm cenneti Şavşat ilkokullarda okutulan Sosyal Bilgiler kitabında ders konusu olarak yer aldı.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk konu ile ilgili açıklamasında; “İlkokul 4. sınıf Sosyal Bilgiler kitabının “İnsanlar yerler ve çevreler” konu başlığı altında işlenmekte olan Cittaslow Markalı Tescilli Turizm Cenneti Şavşat’ımızın Coğrafi özellikleri, şiirleri, masal, efsane gibi edebi eserlere ve kitaplara konu edilerek Ülkemizdeki bütün okullarda okuyan çocuklar ve velileri tarafından araştırma konusu olması ve okutulması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. İlçenin tanıtımı için yaptığımız çalışmalara katkı sağlayan, yapılan bu çalışma ile destek olan Milli Eğitim Bakanlığımıza ve emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Öztürk açıklamasının devamında; Turizm hizmetle gelişir, sevgiyle büyür sözüyle çıktığımız yolda; Tarihi eserleriyle, gölleriyle, milli parklarıyla, ormanlarıyla, doğal güzellikleriyle, kültürü ile beraber yazı ayrı, kışı ayrı güzelliklerle dolu turizmle iç içe güzel yürekli insanlarıyla hayaller ilçesi Şavşat’ımızı daha iyi noktalara taşımak için çalışıyoruz.

Yaptığımız çalışmalara destek veren Milletvekilimiz Sayın Dr. İsrafil Kışla’ya ve bütün hemşerilerime minnettarım” dedi.