AnasayfaArtvin'den HaberlerTDİ GENEL MÜDÜRÜ YIĞCI’DAN HOPAPORT’A ZİYARET

TDİ GENEL MÜDÜRÜ YIĞCI’DAN HOPAPORT’A ZİYARET

TDİ GENEL MÜDÜRÜ YIĞCI’DAN HOPAPORT’A ZİYARET

1-1

Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü Yığcı ve Özelleşen Limanlar Daire Başkanı Topçu HOPAPORT’u ziyaret etti.

HOPA – HOPAPORT’UN bu defaki misafirleri Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü Mehmet Ali Yığcı ve Özelleşen Limanlar Daire Başkanı Erol Topçu idi.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ve İnsan Kaynakları Müdürü Turan Kılıç tarafından sıcak bir ortamda misafir edildiler. Genel Müdür Özer misafirlerine son beş yıldır HOPAPORT’ta yapılan çalışmalar, yatırımlar ve projeler hakkında bilgi verdi. Özer “Ülkemizin Kuzeydoğu ucunda stratejik öneme sahip limanımızda her yıl bir önceki yıla oranla işlem hacmimizi artırmaya devam ediyoruz. Hedefimiz yük çeşitliliğini artırarak bu yükselişi daha ileri noktalara taşımaktır.

Bizlerin Hopa TSO ile birlikte üzerinde çalıştığımız 2 projemiz limanımız ve bölgemiz içinde hayati öneme sahiptir. Birisi Hopa Batum Demiryolu projesi ve diğeri de ülkemizde OSB’si olmayan 2 ilden biri olan Artvin OSB’nin limanımıza en yakın noktada kurulmasıdır.

HOPAPORT’un doğrudan bağlı olduğu kurum sizlersiniz. Bizlerde sizlere verdiğimiz taahhütlerimiz doğrultusunda limanımızda is potansiyelini artırarak istihdam sağlamada üzerimize düşen sorumluluğun bilinci içinde hareket ediyoruz. Bugün 100’ün üzerinde personel istihdam ediyoruz. Yaptığımız iş gereği özellikle nakliye firmalarına ve şoför esnafımıza ciddi bir girdi sağlıyoruz. HOPAPORT yarattığı iş potansiyeli, sağladığı istihdam ile Hopa ve Artvin ekonomisine önemli katkı sunmaya devam ediyor” dedi.

TDİ Genel Müdürü Mehmet Ali Yığcı’da dönem dönem kendilerine bağlı limanları ziyaret ettiklerini, HOPAPORT’u da ziyaret etmekten, burada yapılan çalışmaları yakından görmek ve doğrudan birinci yetkiliden dinlemek bizler için önemli idi. HOPAPORT’ta yapılan çalışmalar ve projeler bizleri sevindirmiştir. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaret günün anısına çekilen fotoğrafın ardından sona erdi.

HAYATİ AKBAŞ

1-3 1-4 1-6