AnasayfaArtvin'den HaberlerCHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ BAYRAKTUTAN’DAN ÇARPICI BİR İDDİA DAHA

CHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ BAYRAKTUTAN’DAN ÇARPICI BİR İDDİA DAHA

CHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ BAYRAKTUTAN’DAN ÇARPICI BİR İDDİA DAHA

milletvekilibayraktutan

Bayraktutan, “Ölü Bir Kişi Meslekten Nasıl İhraç Edilir?

ANKARA-CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Bandırma Savcısı Ahmet Biçer’in 2016 Mayısında yaşamını yitirmesine karşın 31 Ağustos tarihli KHK ile ihraç edilenlerin listesinde adının geçtiğini belirterek “Ölü bir kişi meslekten nasıl ihraç edilir?” diye sordu.

Bayraktutan, Adalet Bakanı Bozdağ’ın yanıtlaması istemi ile Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde şöyle dedi:  “FETÖ kapsamı çerçevesinde birçok Hâkim ve Savcı 31 Ağustos 2016 tarihli ve 2016/428 sayılı kararla ihraç edilmişti. FETÖ bağlantısı olanların bu süreçte görevden alınmalarının yanında FETÖ ile uzaktan yakından ilişkisi olmadığı halde bu kapsama ilişkilendirilerek görevden el çektirilmiştir.  Bandırma Savcısı Ahmet Biçer 2016 Mayıs ayında vefat etmesine karşın 31 Ağustos 2016 tarihli ve 2016/428 sayılı kararında ihraç edilenler listesinde adı geçmektedir. Bu durum önceden Savcı Biçer’in fişlendiğini hayatta olmadığı halde HSYK’nın ihraç listesinde olduğunu gözler önüne sergilemektedir.”

Bayraktutan, Bakan Bozdağ’dan şu sorulara yanıt istedi: “Ölen Savcı Biçer’in ölümünden 3 ay sonra HSYK’nın belirlemiş olduğu ihraç listesinde olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Ölü bir kişi meslekten nasıl ihraç edilir? Bu konuda sorumluluğu olanlarla ilgili bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz?    Bu durumda ihraç listelerinin kamuoyunda dillendirildiği gibi aylarca önceden hazırlanıp daha sonra uygulamaya geçildiği iddiaları doğru mudur?”

HAYATİ AKBAŞ