AnasayfaArtvin'den HaberlerSUAVİ’DEN MUHTEŞEM ARTVİN KONSERİ

SUAVİ’DEN MUHTEŞEM ARTVİN KONSERİ

SUAVİ’DEN MUHTEŞEM ARTVİN KONSERİ

Akuli Müzik Atölyesi tarafından organize edilen Suavi Konserinde Artvinliler muhteşem bir konsere daha şahit oldular.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Akuli Müzik Atölyesi’nin organize ettiği Grand Artvin Otel’de düzenlenen Suvai konseri Artvin halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Akuli Müzik Atölyesi’nin organize ettiği Suavi konserine Artvinliler yoğun ilgi gösterdi.  Suavi konserine söz ve müziği Akuli’ye ait bir şarkı ile başlayarak zor zamanlarda kendisi için yaptığı etkinliklerden dolayı aynı zamanda yakın arkadaşı olan Akuli’ye teşekkür ederek, “Türkiye’de bu tür organizasyonları yapmak artık çok zor. Bunu başaran arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum. İstanbul’da yapılacak olan Cerattepe konseri için çok değerli sanatçı arkadaşım Edip Akbayram beni aradığında bundan bahtiyarlık duyarım diyerek kabul ettim. Ancak, İstanbul Valiliği bu konseri güvenlik gerekçesiyle iptal etti” dedi.

Artvin Halkı’nın Çevre Mücadelesini Yürekten Destekliyorum

Suavi, konserinde yer yer Cerattepe’de çıkarılmak istenen madene ilişkin de konuşmalar yaparak, “Cerattepe’nin Artvin’e vereceği zarar nedeniyle Artvin Halkı buna direniyor. Bu şartlarda orada yapılacak madenciliğin zararlı olacağı bilim insanları tarafından belirtiliyor.  Madenler hepimizin zenginliğidir. Altını çıkarmak için üstünü mahvedecekseniz yaşam alanlarımız yok olacaksa, bu zenginlik özel kişilere gidecekse, buna hayır demek kadar doğal bir tepki olamaz. Özelde Artvin, genelde Türkiye ve evrensel anlamda bütün dünyada çevreyi ve yaşam alanlarını korumak hepimizin görevidir. Dünya bugün alternatifsiz bizim tek yaşam alanımızdır. Siyanürün doğayı tahrip etmesi ve yaşam alanlarının yok olması, geçmişten,  dedelerimizden, babamızdan bize emanet olan bu doğayı biz de çocuklarımıza aynı şekilde teslim etme zorunluluğumuz var” dedi.

Bu konuşma sonrası Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Altuntaş, Sanatçı Suavi’ye Madene Hayır yazan kaşkolü verdi. Suavi bu kaşkol ile basına poz vererek Artvin Halkı’na destek verdi.

Konserine çok sevilen hit olmuş şarkılarının yanı sıra, Cem Karaca ve bir çok sanatçının türküleriyle hem duygulandıran hem de coşturan Suavi’yi salonda bulunanlar alkış yağmuruna tuttu. Yaklaşık 2,5 saat süren konserin ardından Suavi, “ Artvin’de sizlerle böylesine güzel bir ortamda ve gecede birlikte olduğum için büyük mutluluk duydum.  Epeydir sahnedeyim. İnanın bu beni yormadı. Artvin’e, Artvin Halkına, bu organizasyonda emeği geçen herkese Akuli Müzik Atölyesine,  ses ışık düzenin kuran arkadaşlarımıza benim Trabzon’dan ulaşımı sağlayan Ömer kardeşime en içten teşekkürümü sunuyorum. Bu kenti ve bu konseri hiçbir zaman unutmayacağım” şeklinde konuştu.

Suavi’nin konserinden sonra bir değerlendirme yapan Akuli Müzik Atölyesi sahibi Müzik eğitmeni Akuli, “Bir büyük ustayı daha Artvin’de ağırlamaktan bizde gurur duyduk. Suavi gibi bir sanatçıyla canlı performans ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık. Suavi’ye bizi kırmadığı için, Artvin’e gelerek muhteşem bir müzik rüzgârı estirdiği için,  Böylesine güzel ve anlamlı şarkılarla gönlümüze, yüreğimize seslendiği için kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konsere katılan Suavi hayranları, “Suavi’yi anlatmak olmaz. O gerçekten büyük bir sanatçı.  2 saatten fazla muhteşem bir performans gösterdi. Gerek şarkıları, gerek sohbeti il gerçekten bize unutulmaz bir konser yaşattı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Akuli Müzik Atölyesine başarılar diliyor, yeni konserler bekliyoruz” ifadelerine yer verdiler.