a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN BOĞALARI YENİDEN İKİNCİ SIRADA

ARTVİN BOĞALARI YENİDEN İKİNCİ SIRADA

ARTVİN BOĞALARI YENİDEN İKİNCİ SIRADA

 

Artvin Belediye Spor Basketbol takımı kendi sahasında Maliye Milli Piyango Sporu 90- 82 skorla yenerek yeniden 2.sıraya yükseldi.

Hayati Akbaş

ARTVİN- Artvin Belediye Spor Basketbol takımı kendi sahasında Maliye Milli Piyango Sporu 90- 82 skorla yenerek yeniden 2.sıraya yükseldi.

Türkiye 2.Lig Erkekler Basketbol Ligin 14.Haftasında Artvin Belediye Spor ile Maliye Milli Piyango Spor arasında Artvin Spor Salonun da oynanan maçta Artvin’in 12 dev adamı salondan 8 sayı farkla 90-82 galip ayrılarak 24 Puanla 2 sırada yerini aldı.

Artvin Spor Salonunda oynan maçı AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Belediye Başkan yardımcısı Erkan Yazan, Artvin Belediye Spor Kulüp Başkanı Zafer İnce, Artvin İl Özel Genel Sekreter Yardımcısı Abdurrahman Anlaş ve çok sayıda basketbol sever izledi.

Maçın 1.Periyotuna çok tutuk başlayan Artvin Belediye Spor oyuncuları savunmada ve hücum da bir türlü istediklerini yapamamasına rağmen maçın ilk periyotunu 20-20 eşitlikle tamamlandı.

Maçın ikinci periyotunda seyirci desteğini de arkasına alan Artvin Boğaları adeta yeniden doğdu. Maçın ilk yarısının son saniyesinde pota altında devleşen 2.10 dev pivot Mirza, Maliye Milli Piyango oyuncusuna yaptığı müthiş bloğla Artvin Belediye Spor takımın soyunma odasına 47-45 önde girmesini sağladı.

Maçın ikinci yarısında Artvin Boğaların da Cemal Bayraktar ve Buğra Dağ’ın şovu vardı. Pota altında iyi mücadele eden Buğra hem savunmada hem de hücumda etkili olmasını ve buna oyun kurucu Cemal Bayraktar’da eklenince maçın 3.Periyotunu 74-65 önde tamamlamasını bilen taraf oldu.

Maçın son periyotunda adeta nefesler tutuldu. Artvin’in 12 dev adamı hücumda Levent Demirci’yle ard arda üçlük atışları bulunca bir anda farkı çift hanelere çıkarırken maçın son 6 dakikasında deplasman ekibi Maliye Milli Piyango takımı skoru eşitlese de Artvin Belediye Spor tecrübesini konuşturarak sahadan 8 sayı farkla 90-82 galip ayrılarak tekrardan 2.Sıraya yükseldi. Maliye Milli Piyango ise 9.sırada kalarak düşme korkusunu iyice yaşamaya devam etti.

Maç sonunda AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışlar, Artvin Boğalarını soyunma odasında ziyaret ederek sporcuları galibiyetlerinden dolayı tebrik etti.

Maçın en skorel oyuncuları Artvin Belediye Sporda Buğra Dağ 18,  Fırat Aydemir 13, Çağatay Çevik, Melih Sevda 12, Levent Demirci 11, Maliye Milli Piyango sporda ise Oğulcan Sevim 19, Mustafa Erdoğan 18, Yiğit Bektaş 10 sayı atarak oldu.

Maçın Ardından açıklamada bulunan Artvin Belediye Spor Basketbol Koçu Şahin Ateşdağlı; “Öncelikle rakibimizi tebrik ederim çok iyi mücadele ettiler biz Son 3 haftada oldukça zor maçlar oynadık. Bu maça iyi konsantre olamadık bunu da sahada gördük. iyi oynayamadık ama kazanmasını bildik. Bundan sonra iyi konsantre olup kalan bütün maçları kazanıp hedeflediğimiz yer olan ilk üçte bitirmek” dedi.

Artvin Boğalarının oyuncusu Fatih Güraslan ise “maça iyi başlamadık bir türlü sahaya istediklerimizi yansıtamayınca maçın ilk yarısını 2 sayı farkla kapattık. Soyunma odasında hocamızın söylediklerini ikinci yarıda sahaya yansıtınca sahada galip ayrılmasını bildik” dedi.