AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE KANO SLALOM AKARSU HAKEM KURSU TAMAMLANDI

ARTVİN’DE KANO SLALOM AKARSU HAKEM KURSU TAMAMLANDI

ARTVİN’DE KANO SLALOM AKARSU HAKEM KURSU TAMAMLANDI

Artvin geçtiğimiz yılda önemli spor etkinliklerine ev sahipliği yapmasının üzerine bu yılda çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yapacak

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’de spor organizasyonları başladı. Artvin geçtiğimiz yılda önemli spor etkinliklerine ev sahipliği yapmasının üzerine bu yılda çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yapacak.  Bu organizasyonların ilkini Türkiye Kano Federasyonu gerçekleştirdi.

Türkiye Kano Federasyonu tarafından Artvin’de Kano Slalom Akarsu Aday Hakem Kursu düzenlendi.  Artvin Belediyesi Nikâh Salonunda 4- 5 Şubat tarihleri arasında düzenlenen kursa Artvin, Rize, Trabzon, Ordu ve Giresun’dan toplam 30 kursiyer katıldı.

Kano Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanlık görevine getirilen Artvinli hemşerimiz Mehmet Başköylü, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Hayati Güneri ve Teknik Kurul Başkanı Turan Emniyet tarafından verilen derslerde İletişim becerileri, hakem davranış ve ektik kuralları, hakem statüleri, görev ve sorumlulukları, malzeme ve ekipman bilgisi ve genel uygulamalardan sonra yazılı sınav yapıldı.

Kurs sonunda açıklamalarda bulunan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Başköylü, katılan kursiyerlere teşekkür ederek şunları söyledi. Başköylü ; “ İlimizde böyle bir önemli organizasyonun yapılması için destek veren Kano Federasyon Başkanımız Sayın Alper Cavit Kabakçı’ya Artvin Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim’e teşekkürlerimi sunuyorum.

Artvin’de ki akarsu vadileri kano branşına oldukça uygun. Ulusal ve uluslararası faaliyetler yapılabilecek düzeyde. Bu faaliyetlerde görev yapabilecek hakemlerin yetiştirilmesi, eğitilmesi kano camiası açısından çok önemli.  Burada 30 arkadaşımıza iki gün boyunca hakemlik kursu verdik. Yazılı sınavında başarılı olan arkadaşlar aday hakem olma yolunda ilk adımı attılar.  İnşallah en kısa zamanda adaylıklarını başarıyla geçerek sırasıyla İl Hakemi, Ulusal Hakem ve Uluslararası hakemlik unvanına sahip olurlar. Hepsine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Yazılı sınavda başarılı olan kursiyerler yapılacak yarışmalarda uygulamalı eğitim aldıktan sonra aday hakem olarak görev alacaklar.