AnasayfaArtvin'den HaberlerSEN KAN VER, KIZILAY CAN VERSİN

SEN KAN VER, KIZILAY CAN VERSİN

SEN KAN VER, KIZILAY CAN VERSİN

1

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası dolayısıyla açıklama yapıldı.

ARTVİN-Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası dolayısıyla açıklama yapıldı.

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada; “Kızılay; savaş, deprem, sel baskını, yangın, salgın hastalık gibi felakete uğrayanlara yardım eder. Depremden, selden, yangından zarar görenlerin yardımına koşar. Felakete uğrayanların barınmaları için çadır, battaniye yiyecek, giyecek dağıtır. Yaralananların iyileşmeleri için geçici hastaneler kurar. Savaşta yaralanan askerlerin iyileşmeleri için çaba gösterir. Onlara her tür yardımda bulunur. Kızılay salgın hastalık durumlarında hastalara yardım eder. Aşevleri açar, aşevlerinde yoksul, kimsesiz, düşkün yurttaşlara yiyecek ve içecek verir.

Kızılay, hiç bir ayrım gözetmeksizin doğal yıkımlara uğrayanlara, savaş yaralılarına, düşkünlere, salgın hastalıklara yakalananlara, din, dil, ulus ayrımı yapmadan yardım elini uzatır. Kızılay gerektiğinde aynı amaçlı Kızılhaç, Kızılaslan, Güneş gibi yardım kuruluşları ile işbirliği yapar. Kızılay gençlik kampları, aşevleri, hastaneler, dispanserler, kan merkezleri gibi sağlık ve yardım kuruluşlarını çalıştırır.

Yardım insancıl bir duygudur. İnsanları yücelten bir düşüncedir. Bu düşüncenin yaygınlaşması, dünyamızı güzelleştirir. Barış içinde bir arada yaşamamızı sağlar. İnsanlar arasında birlik ve beraberlik duygularını geliştirir.

Gerçekten en büyük yardım kurumumuz olan Kızılay, sadece bizlerin değil, bütün insanlığın yardımına koşar. Onu güçlendirmek, insanlığa hizmettir. Ona yardım etmek insanların mutlu yaşamasına yardımda bulunmaktır. Sen “Kan” ver, Kızılay “Can” versin” ifadelerine yer verildi.

HAYATİ AKBAŞ