AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

VALİ DOĞANAY CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

VALİ DOĞANAY CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

vali-omer-doganay

ARTVİN VALİSİ ÖMER DOĞANAY’IN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI.

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı yayınladı. Vali Doğanay mesajında şu ifadelere yer verdi: “29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 93. Kuruluş Yıldönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte yaşıyoruz.

600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen Cumhuriyetimizi, 2023 hedeflerimiz doğrultusunda daha yukarılara taşımak için, milletçe azimle, kararlılıkla ve ilk günkü aşkla çalışmaya devam edeceğiz.

1919’da millet olarak zor şartlar altında başlattığımız Kurtuluş mücadelemizi, 1923’de yeni bir Devlet kurarak taçlandıran milletimiz, 15 Temmuz gecesi de, bağımsızlığına, bayrağına ve Cumhuriyetine el uzatan kirli ihanet şebekelerine karşı son sözü söyleyerek, millet iradesinin üstünde hiçbir iradenin olmadığını bir kez daha ispatlamıştır.

Cumhuriyetimizin kurulduğu 93 yıl zarfında, devletimiz ekonomik, sosyal, kültürel ve teknolojik gelişmenin yanında, dünya siyaset arenasında mazlumlara hep kol kanat germiş, mağdurların sığınabildiği önemli bir liman olmuş, bulunduğu coğrafyada söz sahibi olan, lider bir devlet olmuştur.

Büyük hedeflerle ilerlediğimiz bu yolda, milletimiz ortak eserimiz olan Cumhuriyetimize sahip çıkmayı, yeri geldiğinde her türlü fedakârlıkta bulunmayı daima bir vazife olarak görmüştür.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu toprakları vatan yapan şehitlerimize hassaten, yeniden diriliş mücadelesi verdiğimiz 15 Temmuz gecesi şehadete yürüyen şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Artvinli hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum”.

HAYATİ AKBAŞ