AnasayfaArtvin'den HaberlerARTSO YÖREX FUARINA KATILDI.

ARTSO YÖREX FUARINA KATILDI.

ARTSO YÖREX FUARINA KATILDI.

   1-1

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Antalya’da bu yıl 7. düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarına Katıldı.

   ARTVİN-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteği ile Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından bu         yıl 7’incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), Antalya Expo Center’da yapıldı. Fuarda Türkiye’nin her         bölgesinden farklı yerel ürünler biraraya getirildi. Markalaşmanın ve tescilliürünlerin önemine vurgu yapılan             fuarda, ARTSO Artvin Balını tanıtıldı.

  1. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla Antalya’da açıldı. Türkiye’nin her bölgesinden yöresel ürünleri aynı çatı altında buluşturan fuarda, ekonominin güçlenmesi ve para kazanmak için yöresel ürünlerin markalaştırılması gerektiğine vurgu yapıldı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu,  Bakan Tüfenkci ve beraberindekiler, standları tek tek gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.

Fuarla ilgili açıklama yapan Başkan Kurtul Özel; ”YÖREX Fuarı ilk başladığında 10-15 il bulunuyordu. Geçen sene 66 İl’e katılırken, bu sene 70 İl katıldı. Bu yıl 150 bin ziyaretçi hedefleyen Yörex, bir Türkiye projesi. Anadolu’nun ruhu, kimliği, tüm renkleri burada toplanıyor” dedi.

 

          Başkan Özel açıklamasında Artvin balının ekonomik değerinin ilin ekonomisinin gelişimi açısından önemli olduğunu belirtti.  Fuara Marka tescili olan bal üreticisi Oda üyesiyle katıldıklarınıifade eden Başkan Özel, üreticilerin bu anlamda daha girişken olmaları gerektiğini, fuar tanıtımlarında marka tescilin önemli bir etken olduğunu söyledi. Oda girişimleriyle Antalya’da yaşayan Artvinli bir hemşerimize döner standı açtırdıklarını da kaydeden Başkan Özel, Artvin dönerinin coğrafi işaretinin alınması içi de çalışma yaptıklarını söyledi.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5 1-6