AnasayfaArtvin'den HaberlerŞAVŞAT EVİ’NİN ÇEVRE DÜZENİ YENİLENDİ

ŞAVŞAT EVİ’NİN ÇEVRE DÜZENİ YENİLENDİ

ŞAVŞAT EVİ’NİN ÇEVRE DÜZENİ YENİLENDİ

1-3

2012 Yılında Yöre Mimarisine Uygun Olarak Yapılan Şavşat Evi’nin Çevre Düzeni Yenilendi

ŞAVŞAT-Kaybolmakta olan Şavşat Evlerini gelecek nesillere aktarmak amacı ile Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 2012 yılında yapılan Şavşat Evi’nin çevre düzeni yenilendi.

Yenilikler Göz Doldurdu

Şavşat Kaymakamlığı, Şavşat Köylülere Hizmet Götürme Birliği ve İlçe Özel İdare Müdürlüğünün katkıları ve özverili çalışmalarıyla Şavşat Evi’nde ki yenilikler göz doldurdu.

Şavşat Evi’nin beton olan alanlar Köprülü köyünden sökülen çimlerle yeşillendirildi. Açık alanda oturmak isteyenler için 3 adet kamelya yapıldığı, çocukların oyun oynayabilmesi için çocuk oyun parkının kurulduğu,  Şavşat Evi’nin etrafına yaklaşık 200 metreküp taş duvarının yapıldığı, Şavşat Evi, Devlet Konuk Evi ve kamelyalar etrafına ahşap çitin yapıldığı ve Şavşat Evi’nin etrafına 24 bin adet parke taşı nakledilip ve işlendiği öğrenildi.

Şavşat Evi Birçok Ünlü İsimleri De Konuk Etti

İlçeye Bağlı Cevizli Köyündeki yaklaşık 200 yıllık tarihi olan Şavşat Evi’n den örnek alınarak tasarlanarak Yavuz Köyü’nde 2012 yılında yapımı tamamlanan Şavşat Evi birçok ünlü isimleri de konuk etti. Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü, Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nu, birçok bakanı, ünlü sinema sanatçısı Kadir İnanır’ı, ünlü sunucu ve oyuncu Kenan Işık’ı ve birçok bürokratı misafir eden Şavşat Evi şimdide yeni çevre düzeniyle, yapılan değişikliklerle misafirlerini bekliyor.

Öte yandan, Şavşat Evi’ne gelen misafirler ise yapılan çevre düzenindeki yeniliklerden dolayı Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’ya ve Şavşat Özel İdare Müdürü İbrahim Altun’a ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

HAYATİ AKBAŞ

1-1 1-21-4 1-5 1-6 1-7 1-8