AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’DA İŞKUR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

HOPA’DA İŞKUR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

HOPA’DA İŞKUR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

1-1

HOPA’DA İŞKUR MESLEKİ YETERLİLİK VE DESTEKLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTIIS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HOPA-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye İş Kurumu arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen İŞKUR Bilgilendirme seminerinin Hopa ayağı Hopa Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonun da gerçekleştirildi. İŞKUR Artvin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından 15 gün aralıklarla farklı ilçelerde gerçekleştirilen toplantıların ikincisine Hopa TSO ev sahipliği yaptı. Oda üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Toplantıya İŞKUR Artvin İş ve Meslek Danışmanı Kemal Aydemir ve Aylin Çakır ile Eğitim uzmanı Güner Gündoğdu, Artvin TSO Gen. Sek. Yüksel Çoruh, Arhavi TSO Gen. Sek. Nazım Karadeniz katıldı. Katılımcılara sunum yapan Kemal Aydemir İŞKUR’ un temel amacı, sunulan hizmetleri ve işçi istihdamı hakkında bilgiler verdi. Aydemir sunumunda ‘İŞKUR, genel amacı işsizliği engellemek olan iş-kur işe alım sürecinde de etkili rol oynar. İş bulamayan ve personel açığı olan üyelerinin taleplerine karşılık verir. İş-kur istihdamın yaygınlaştırılması, iyileştirilmesi ve korunması amacı ile görev yapan ve en temel amacı işsizliği önlemek olan bir kuruluştur’ ifadelerini kullandı.

Daha sonra Artvin TSO Genel Sekreteri Yüksel Çoruh mesleki yeterlilik kursları ve önemi hakkında sunum gerçekleştirdi. Bu kurslar aracılığıyla işletmelerin gerek duyduğu kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesinin hedeflendiği ifade etti. Sunumların soru cevap bölümüne geçilerek katılımcıların soruları uzmanlar tarafından yanıtlandı.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5