AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİNDE AKALIN DÖNEMİ

ARTVİN KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİNDE AKALIN DÖNEMİ

ARTVİN KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİNDE AKALIN DÖNEMİ

????????????????????????????????????

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine Op. Dr. İrfan Akalın atandı.

ARTVİN-Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine Op. Dr. İrfan Akalın atandı.

Akalın 25 Temmuz 2016 tarihinden itibaren vekâleten yürüttüğü Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine asaleten atanarak 8 Kasım 2016 tarihinde yeni görevine başladı.

Op. Dr. İrfan Akalın,  “Sağlık Bakanlığımız tarafından yıllar önce başlatılan ve başarıyla uygulanan “Sağlıkta Dönüşüm” projesi kapsamında daha önce yapmış olduğum başhekimlik ve tıbbi hizmetler başkanlığı gibi idari görevleri yürütürken birçok projeyi, tüm idari ekibimizle beraber hem planlama hem de uygulama noktasında bulunarak hayata geçirmiş idik. Bundan sonra ki süreçte de geçmiş yıllarda yapmış olduğum görevlerin getirdiği idari tecrübe ve yeni bir göreve başlamış olmanın vermiş olduğu heyecan ve azimle Artvin özelinde sağlıkta yakalamış olduğumuz büyük dönüşümü devam ettirmek ve üzerine kat ve kat koyarak çok daha ileri bir noktaya taşımak birinci önceliğimdir.

Bizim vizyonumuz;  “Önce Hasta” düsturu içerisinde vermekte olduğumuz sağlık hizmetinin mutlaka hasta memnuniyeti odaklı olması bununla beraber hızlı, güvenilir ve çağın gerektirdiği tıbbi yenilikleri içeren nitelikli bir sağlık hizmeti sunmaktır. Bu kutsal hizmetleri sunarken büyük bir özveriyle görevini yürüten tüm sağlık çalışanlarımızın memnuniyet ve motivasyonlarını en üst düzeyde tutmak ve hep beraber güzel bir çalışma ortamı içerisinde kaliteli bir sağlık hizmetini sunmak en büyük hedeflerimizden biridir” açıklamalarında bulundu.

Op. Dr. İrfan Akalın Kimdir

1983 Artvin Merkez’de Dünya’ya geldi. Aslen Taşlıca Köylü bir ailenin mensubudur. İlk ve ortaokulu Artvin Merkez’de okudu. Lise eğitimini ise Ordu Fen Lisesi’nde başladıktan sonra son yılında geçiş yaparak Artvin Lisesi’nde tamamladı. 2001 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. 2007 yılında mezun olduktan sonra mecburi hizmet ataması ile Artvin Merkez 3 3 3 3 3 No’lu Sağlık Ocağı’na atandı. 8 ay pratisyen ve sorumlu hekimlik yaptı.

Burada mecburi hizmet görevini yaparken, Tıp Uzmanlık Sınavını (TUS) Türkiye derecesi yaparak 9. olarak kazandı. İlk tercihi olan Ankara Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2008 yılında uzmanlık ihtisasına başladı. 2013 yılında ihtisasını tamamladıktan sonra göz hastalıkları uzmanı olarak Artvin Devlet Hastanesi’ne atandı. 1.5 yıldır Artvin Devlet Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. 14 Mayıs 2014 tarihinden 23 Ekim 2015 tarihine kadar Artvin Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi olarak görev yaptı. 23 Ekim 2015 Cuma günü itibariyle Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak görev yapmaktayken 08 Kasım 2016 tarihi itibariyle Artvin İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine atandı.

Aynı zamanda Genel Sekreter Op.Dr. İrfan Akalın Tıbbi Hizmetler Başkanlığı görevini de vekaleten yürütüyor.

HAYATİ AKBAŞ