a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerVALİ DOĞANAY’DAN “YEDİ İKLİM ŞİİR ŞÖLENİ İÇİN” DESTEK SÖZÜ

VALİ DOĞANAY’DAN “YEDİ İKLİM ŞİİR ŞÖLENİ İÇİN” DESTEK SÖZÜ

VALİ DOĞANAY’DAN “YEDİ İKLİM ŞİİR ŞÖLENİ İÇİN” DESTEK SÖZÜ

1

ARTVİN- Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvinli halk şairi Gülden Taş’ı makamında kabul etti.

Artvin 08 Kültür Turizm ve Kalkınma Derneği (KülTurKalder) Başkanı ve halk şairi Gülden Taş, Başkan Yardımcıları Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Mehmet Emin Kurt ve Artvin Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Uğur Yıldırım,  Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı makamında ziyaret etti.

Artvin 08 Kültür Turizm ve Kalkınma Derneği (KülTurKalder) Başkanı Gülden Taş ise,  Artvin’de sanat, şiir adına neler yapılacağı konusunda fikirlerini Vali Doğanay’la paylaşarak dernek olarak yılsonunda ‘Artvinli Şairler Gecesi’ adı altında bir program düzenleme düşüncesinin olduğunu söyledi.

Başkan Taş,  2017 yılında 2’si yapılacak olan “Yedi Bölge Yedi İklim Şiir Şöleni” içinde Vali Doğanay’dan destek istedi.

Derneğin amacının Artvin’de edebiyat adına kalıcı etkinlikler yapmak olduğunu belirten Taş,” Bu amaç için 32 arkadaşımla yola çıktık. Projelerimizi birbirimizle paylaşırken, kendi arkadaşlarımızdan bazıları bile ‘Kapat gitsin derneği, boş ver, uğraşma.’ diyenler olmuştu. Her zorluğa rağmen yılmadım. Derneğimiz henüz bir yaşında ama bu yapacağımız şiir şölenleriyle yerini sağlamlaştıracak ve önemli işler yapabileceğini de kanıtlamış olacağız.” dedi.

Bu yıl 13-14 Mayıs tarihlerinde Artvin’de birincisini düzenledikleri “Yedi Bölge Yedi İklim Şiir Şöleni’nin”  amacına ulaştığını belirten Taş, şölenin Türkiye sınırlarını aştığını ve uluslararası bir mahiyet kazandığını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Doğanay ise, sanat adına Artvin’de gerçekleştirilecek her türlü etkinliğe ve organizasyona destek vereceklerini söyledi.

Ziyarette Başkan Taş, Vali Doğanay’a çiçek ve iki kitabını takdim etti.

HAYATİ AKBAŞ