AnasayfaArtvin'den HaberlerNÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ ARTIK HAFTA SONLARI DA AÇIK

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ ARTIK HAFTA SONLARI DA AÇIK

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ ARTIK HAFTA SONLARI DA AÇIK

 

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan ve bütün vatandaşların T.C. Nüfus Cüzdanlarının T.C. Kimlik Kartları ile değiştirilmesi için hafta sonları açık tutulacak

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan ve bütün vatandaşların T.C. Nüfus Cüzdanlarının T.C. Kimlik Kartları ile değiştirilmesi planlandığından, vatandaşların T.C. Kimlik kartlarını zamanında alabilmeleri için İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu çerçevede kimlik kartı başvurularında yaşanan yoğunluğu azaltmak ve vatandaşların kimlik başvuruları sırasında bekleme sürelerini minimuma indirmek amacıyla 07.02.2017 tarihinden itibaren Nüfus Müdürlüklerinin hafta sonlarında da hizmet vermesi kararlaştırılmıştır.
Ayrıca başvuru sırasında;
1-) Bir adet biometrik fotoğraf
2-) 16 TL başvuru ücreti
3-) T.C. Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Pasaport, Öğrenci Kimlik Kartı

İlçe Nüfus Müdürü Hacer Özbilge konu ile ilgili olarak; “Bakanlığımız tarafından kimlik kartı başvurularındaki yoğunluğun azaltılması ve nüfus cüzdanını değiştirmek zorunda olanların, yeni kimlik kartı başvurularının hızlı bir şekilde karşılanması amacıyla, İlçe Nüfus Müdürlüklerimizin mesai saatleri yeniden düzenlenmiş olup; yoğunluklar azalıncaya kadar mesai saatleri hafta içi saat 19.00’a kadar uzatılmış, başvuruların cumartesi ve pazar günleri de saat 09.00-17.00 saatleri arasında alınmaya devam edilmesi kararlaştırılmıştır. ”dedi.

Not: 15 yaşını tamamlamış vatandaşlar T.C. kimlik kartı başvurularını kendilerini yapacaklardır.