AnasayfaArtvin'den HaberlerİSTAD AYLIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI YAPTI

İSTAD AYLIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI YAPTI

İSTAD AYLIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI YAPTI

 

İSTAD 5. Dönem 3. Aylık Yönetim Kurulu toplantısını dernek genel merkezi olan Doğa Restaurant’ta gerçekleştirdi.

Hayati Akbaş

İSTANBUL-İSTAD 5. Dönem 3. Aylık Yönetim Kurulu toplantısını dernek genel merkezi olan Doğa Restaurant’ta gerçekleştirdi.

Başkanlığını Burcu Altunbayrak’ın üstlendiği toplantı Başkan Coşkun Karabal’ın açılış konuşması ve gündem maddelerin sıralaması ile başladı. Ardından NENA dergisinin yeni sayısı için görev dağılımı yapıldı ve gündemdeki diğer konular kurulca ele alındı.

Toplantıya Siyasi Partilerin Arhavi İlçe Başkanları davet edilmişti. Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız iştirak etti. Diğer parti başkanları ise mazeret bildirerek daha sonraki toplantılara katılacaklarını ifade ettiler.

Ufuk Yıldız’ın da toplantıya katılmasının ardından ilçe için en önemli meselelerden biri haline gelen turizm konusu masaya yatırıldı. Arhavi’nin turizm konusundaki potansiyeli ve turizm geliştirilmesi için alınabilecek aksiyonlar konusu istişare edildi. Özellikle bu konudaki en temel eksiğin Arhavi de konaklama ve ulaşım olduğunu belirten Ufuk Yıldız bu sorunun çözümü için gayret sarf ettiklerini ifade etti. Bu konuda kurul üyeleri de düşüncelerini beyan ederken Y. K. Üyelerinden Haydar Özkazanç’ın fikirleri de dikkat çekti.

Özkazanç konaklama sorununa çözüm odaklı olarak köy evlerinin otantik yapısının korunup evler de misafir ağırlanabilecek bir sistem üzerine olan düşüncelerini kurulla paylaştı. Fikir genel olarak beğeni ile karşılandı. Yön. Krl. Üyelerinden Osman Ceneviz ise turizm konusunda alanında profesyonel kişililerden danışmanlık hizmeti alınıp Arhavi de turizm için bir master plan hazırlanması gerektiğini dile getirdi.
Toplantı bir sonraki toplantı tarihinin belirlenmesi ile sona ererken verimli geçen bir toplantı geçirmiş olmanın verdiği mutluluk fotoğraf karelerine de yansıdı.