AnasayfaArtvin'den HaberlerODYOMETRİST GÜLŞEN DEDE, EĞİTİM BİR TOPLUMUN, BİR ÜLKENİN TEMELİDİR

ODYOMETRİST GÜLŞEN DEDE, EĞİTİM BİR TOPLUMUN, BİR ÜLKENİN TEMELİDİR

ODYOMETRİST GÜLŞEN DEDE, EĞİTİM BİR TOPLUMUN, BİR ÜLKENİN TEMELİDİR

 

Eğitim ve sosyal alanda toplumsal etkinliklerde yaptığı katkılarından dolayı Plakete laik görülen Odyometrist Gülşen Dede, “Eğitim  bir toplumun, bir ülkenin temelidir” dedi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Çağdaş Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği tarafından Artvin’e Öner İşitme Merkezi’ni kazandıran Odyometrist Gülşen Dede’ye, eğitim ve sosyal alanda toplumsal etkinliklerde yaptığı katkılarından dolayı plaket verildi.

Artvin Çağdaş Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı Fehmi Mutlu ve Dernek Yöneticisi Özgür Gümüş’ün dernek merkezinde takdim ettiği plaket sonrası açıklamada bulundular.

Artvin Çağdaş Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu yaptığı konuşmada; “Artvin Çağdaş Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği olarak Artvinli üniversite öğrencilerine burs sağlamak, eğitime katkı sunmak ve onlara “çam sakızı, çoban armağanı misali bir katkı da sen sun” parolasıyla ve “Cehalet Dünyasına değil, Eğitimli Bir dünyaya Dahil Olmak İstiyoruz” sloganıyla iyiliksever insanları bu öğrencilerimizle buluşturmuş oluyoruz.

Odyometrist Gülşen Dede, derneğimize katkı sunarak eğitime, aydınlığa, bilime bir kıvılcım daha kattı. Kendisine derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum. Atalarımız, “Damlaya damlaya göl olur.” “Bir elin nesi var, iki elin sesi var.” Diyerek, Türkiye Cumhuriyeti iyi insanların, iyi eğitim almış genç beyinlerin ışığıyla, projeleri, buluşlarıyla şaha kalkacak. Biz bunun için varız. Burada bir kilometre taşıyız” ifadelerini kullandı.

Artvin Çağdaş Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı Fehmi Mutlu ve Dernek Yöneticisi Özgür Gümüş’ün elinden plaketini alan Odyometris Gülşen Dede, eğitimin önemine vurgu yaparak; “Eğitim,  bir toplumun, bir ülkenin temelidir. Bu temel üzerinden kalkınma gerçekleştirilebilir. Kalkınmış, gelişmiş ülkelerin genel görünümüne baktığımızda en büyük harcamayı eğitim ve AR-GE’de kullandıklarını görürsünüz. Çünkü eğitim, kalkınmanın pusulasıdır. Pusulası sağlam olan geminin kaptanları nereden kalktıklarını ve nereye gideceklerini çok iyi bilir.

Hepimiz okul sıralarından geldik, geçtik. Öğrencilik yıllarımızda bize yardım eden, maddi manevi destek sunan hayırsever insanlar da tanıdık. Şimdi sıra bizde… Biz de elimizden geldiği kadar,  imkânlarımız ölçüsünde gençlerimize sahip çıkabilirsek, geleceği birlikte inşa etmiş oluruz. Hiç kimse “ben ne yapabilirim?”  demesin. İnanın herkes kendi çapında bir şeyler yapabilir.  Tıpkı, Fizan’a sevdiğine giden karınca gibi. Ya da ormanda yangın çıktığında gagasına su doldurup söndürmeye giden serçe misali. Yağmurlar damlacıklar halinde yağar. Ama birleşince bereket olur, hayat olur,  renk olur, güzellik, sağlık, mutluluk olur.

Yüce dinimizde iyilikler ve ibadetler için bize emredilen, iyiliği yaptığınızda sağ el sol eli bilmeyecek şeklinde emredilir. Biz bu iyiliği yaptığımızda kime yaptığımızı söylemeyiz. Aslında bu plaketi kabul edip etmemekte tereddüt ettim. Ancak,  hayırsever insanlara eğitim konusunu hatırlatmak, bunun yanında böyle bir dernek kurulmuşsa tanıtmak ve üniversitede eğitim gören yarının önemli değerleri gençlerimize katkı sunmak adına, bu öğrencilerimiz ve aileleri adına kabul ediyorum. Artvin Çağdaş, Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ne yapmış olduğu bu önemli ve yarınlarımıza ışık olacak çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, üniversitede eğitim gören gençlerimize başarılar diliyorum. İmkânlarımız ölçüsünde eğitime ve toplumsal faydası olacak etkinliklerde her zaman bana düşen görevi imkânlarım el verdiği sürece yapacağım” dedi.