AnasayfaArtvin'den HaberlerMURGUL ENGELLİLER DERNEĞİNDEN ARTVİN VALİSİ DOĞANAY’A ZİYARET

MURGUL ENGELLİLER DERNEĞİNDEN ARTVİN VALİSİ DOĞANAY’A ZİYARET

MURGUL ENGELLİLER DERNEĞİNDEN ARTVİN VALİSİ DOĞANAY’A ZİYARET

1-1

Murgul Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı ziyaret etti.

MURGUL-Murgul Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı ziyaret etti.

Vali Doğanay, Murgul Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Metin Merttürk ile dernek üyelerini makamında kabulünde yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sağlıklı her bireyin, aynı zamanda bir engelli adayı olduğunu belirten Doğanay, Artvin Valiliği olarak engellilerin günlük hayatta karşılaştıkları sorunları çözmek ve onların daha rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmelerine yardımcı olmanın gayreti ve çalışmaları içinde olduklarını kaydetti.

Başkan Merttürk,  derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında Vali Doğanay’a bilgi vererek, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü “dolayısıyla ilçede düzenleyecekleri etkinliğe davet etti.

Mertürk, ilçede nalın (takunya) kursu ve atölyesi açılması konusundaki taleplerini iletti. Vali Doğanay ise,  İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci’yi telefonla arayarak, en kısa sürede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Murgul Engelliler Derneği işbirliğinde kursun ve atölyenin en kısa sürede açılması talimatını verdi.

Merttrük, Valilik Hizmet binasında engeliler için tuvalet yapılmasını talep etmesi üzerine Vali Doğanay, hizmet binasında 1 adet engelliler için tuvalet bulunduğunu belirterek, İdari Hizmetler Şube Müdürü İkram Dede’yi makamına çağırarak 1 adet daha tuvalet yapılması talimatını verdi.

HAYATİ AKBAŞ

1-21-9 1-10