AnasayfaArtvin'den HaberlerKARADENİZ TURİZMİ İÇİN BÜYÜK MÜJDE: TRABZON HAVALİMANI DA YAKIT DESTEĞİ KAPSAMINA ALINDI

KARADENİZ TURİZMİ İÇİN BÜYÜK MÜJDE: TRABZON HAVALİMANI DA YAKIT DESTEĞİ KAPSAMINA ALINDI

KARADENİZ TURİZMİ İÇİN BÜYÜK MÜJDE: TRABZON HAVALİMANI DA YAKIT DESTEĞİ KAPSAMINA ALINDI

trabzon-havalimani

Bakanlar Kurulu kararıyla, Trabzon Havalimanı da A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamına alındı

TRABZON-Bakanlar Kurulu kararıyla, Trabzon Havalimanı da A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamına alındı. Kararın bölge turizmi için büyük bir kazanç olduğunu belirten TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, “Trabzon’a yakıt desteğinin verilmesinde büyük katkısı olan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya ve Başbakanımız Binali Yıldırım’a teşekkür ediyoruz” dedi.

 BAŞBAKAN YILDIRIM AÇIKLADI

Başbakan Binali Yıldırım, son Bakanlar Kurulu’nda turizmle ilgili bir karar aldıklarını belirterek, “Belirli merkezlerimize Antalya, Muğla, İzmir, Kütahya, Trabzon, Denizli, Isparta, Eskişehir havalimanlarına tarifeli yada tarifesiz seferlerle 1 Ocak – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında, yani 2017 yılı boyunca dışarıdan turist getiren A grubu seyahat acentalarına uçak başı 6 bin dolar destek vereceğiz. Eğer uçak 200 yolcu üzerinde bir kapasiteye sahipse bu 200 yolcu kapasiteli uçak da en az 150 yolcuyla geliyorsa bu destek yüzde 30 daha artırılacak, yani 7 bin 800 dolara çıkacak ” dedi.

 “KARAR BÖLGE TURİZMİNE İVME KAZANDIRACAK”

Başkan Hacısalihoğlu, kararın bölge turizmi için büyük bir avantaj olduğunu belirterek, “Geçen yıl Alanya, Antalya, Dalaman, Bodrum, İzmir ve Kütahya havalimanları için yakıt desteği uygulaması yapılıyordu. 2017 için Trabzon’un da bu havalimanları arasına alınmasının bölge turizmine büyük ivme kazandıracağını tahmin ediyoruz. Körfez ülkelerinden bölgemize yapılan uçuşların bu sayede artacağına inanıyoruz” dedi.

Başkan Hacısalihoğlu, Trabzon’un yakıt desteği kapsamına alınmasını sağlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Başbakan Binali Yıldırım’a da teşekkür ederek, “Bu karar bölgemize hayırlı olsun” diye konuştu.

HAYATİ AKBAŞ

baskan-hacisalihoglu