AnasayfaVakıftan HaberlerKURTULUŞTAN KURULUŞA ZAFERİN TÜRKÜLERİ KONSERİ

KURTULUŞTAN KURULUŞA ZAFERİN TÜRKÜLERİ KONSERİ

KURTULUŞTAN KURULUŞA ZAFERİN TÜRKÜLERİ KONSERİ

02.06.2024 Pazar günü Artvinliler Hizmet Vakfı Çok Amaçlı Salonunda Artvinliler Hizmet Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Nevzat PEHLİVAN yönetimindeki, Yurttan Ezgiler Türk Halk Müziği Topluluğunun ‘’KURTULUŞTAN KURULUŞA ZAFERİN TÜRKÜLERİ ‘’ konseri düzenlendi.
Osmanlı İmparatorluğunun son döneminden itibaren Cumhuriyetin kuruluşu ve günümüze kadar geçen zamanın özet anlatımıyla gerçekleşen konserde, Şef Nevzat PEHLİVAN yaptığı açılış konuşmasında koronun kuruluş amacını anlatarak;
YURTTAN EZGİLER TÜRK HALK MÜZİĞİ TOPLULUĞU olarak 2023-2024 çalışma döneminde KURTULUŞTAN KURULUŞA ZAFERİN TÜRKÜLERİ isimli senaryolu gösterimizi yapmayı planladık.
Türkiye Cumhuriyeti kurulmadan önceki Osmanlı İmparatorluğunun yaşadığı çöküş döneminden başlayarak bugüne gelene kadar yaşanan belli başlıkları hatırlatıp o olaylarla ilgili Türküleri icra ederek konserimizi gerçekleştirdik.
YURTTAN EZGİLER TOPLULUĞU olarak bu tür çalışmalara devam edecek ve halkımızla buluşacağız. ‘’ ifadelerini kullandı.
Artvinliler Hizmet Vakfı olarak Mütevelli Heyet Üyemiz Nevzat PEHLİVAN’ın başarılılarının devamını diliyor, harika konser için tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.