AnasayfaVakıftan HaberlerARTVİNLİLER HİZMET VAKFI ŞAVŞAT BULUŞMASI

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI ŞAVŞAT BULUŞMASI

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI ŞAVŞAT BULUŞMASI

İstanbul’da Artvin/Şavşat Buluşması yapıldı.

Pandemi sonrası geniş katılımlı bir araya gelme fırsatı bulamayan İstanbul’daki Şavşatlılara, 02.06.2024 tarihinde Artvinliler Hizmet Vakfı ev sahipliği yaparak, dilek ve taleplerini ilk elden Şavşat Kaymakamı ve Şavşat Belediye Başkanı’ na iletme imkanı sağladı.

Vakıf Başkanı Esen YAĞCI açılış ve hoş geldiniz konuşmasında, Vakıf çalışmaları ile ilgili kısa bilgi vererek bu tür toplantılara devam edeceklerini, ortak noktanın Artvin olduğunu ifade etti.

Şavşat Kaymakamı Kübra SİVASLIOĞLU, Şavşat’ın ilk kadın kaymakamı olmasının ayrı bir sorumluluk olduğunu, Şavşat insanını ve Şavşat’ı çok sevdiğini ifade etti.

Şavşat Belediye Başkanı Durmuş AYDIN, Şavşat’ta hizmet için görev aldığını, ilçenin sorunlarını çok iyi bildiğini, çok kısa zamanda çok büyük işler yapacağını, hemşehrilerin görüşlerinin önemli olduğunu ve sürekli bir iletişim içinde olmak istediğini ifade ederek, davet için Vakıf Başkanı Esen YAĞCI’ ya ve Artvinliler Hizmet Vakfı’ na teşekkürlerini ileterek Şavşat Evi maketini hediye etti.  Konuşmasının sonunda tüm davetlileri Şavşat şenliklerine davet etti.

Son konuşmacı Koçulu Peynircilik Yönetim Kurulu Başkanı İlhan KOÇULU, deneyimlerini ve başarı hikayesini paylaştı. Çok kısa zaman içinde duygu ve düşüncelerini paylaşarak Şavşat’ın ve Ardahan’ın ortak yönlerini anlattı.

Şavşat Belediye Başkanı Durmuş AYDIN, İlhan KOÇULU’ ya Şavşat Evi maketi hediye ederek kendisini Şavşat’a davet etti.

Artvinliler Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Kültigin Osman BİBER, Vakıf adına, Cılavuz Köy Enstitü mezunu, ilk öğretim müfettişi rahmetli babası Ahmet BİBER ’in kitabını takdim etti.

Toplantının soru cevap kısmında Şavşat ile ilgili Şavşat Kaymakamı Kübra SİVASLIOĞLU ve Şavşat Belediye Başkanı Durmuş AYDIN soruları cevaplayarak, akordeon dinletisi ve toplu resimle sona erdi.

Günün anısına Vakıf Başkanı Esen YAĞCI, Şavşat Belediye Başkanı Durmuş AYDIN ve Kaymakam Kübra SİVASLIOĞLU’ na Artvin boğası maketi takdim etti.

Toplantıya pek çok köy dernekleri, Ankara, İstanbul Şavşat ve Şavşat köy dernek başkanlarıyla yöneticileri katıldı.