AnasayfaArtvin'den HaberlerKIZILAY ARTVİN ŞUBESİ BAŞKANI YAZAN “HAT SANATI SERGİSİ” AÇTI

KIZILAY ARTVİN ŞUBESİ BAŞKANI YAZAN “HAT SANATI SERGİSİ” AÇTI

KIZILAY ARTVİN ŞUBESİ BAŞKANI YAZAN “HAT SANATI SERGİSİ” AÇTI

1-1

 

Kızılay Artvin Şube Başkanı Mimar Seracettin Yazan tarafından hazırlanan hat sanatları sergilendi.

ARTVİN-Kızılay Artvin Şube Başkanı Mimar Seracettin Yazan tarafından hazırlanan hat sanatları sergilendi.

Kızılay Artvin Şube Başkanlığı’nca Artvin Valiliği Protokol Salonu’nda organize edilen Hat Sanatı Sergisi’nin açılışına Artvin Vali Yardımcıları Önder Coşğun, Mutlu Almalı, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Kızılay Şube Başkanı Mimar Seracettin Yazan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, bazı daire amirleri, davetliler ile vatandaşlar katıldı.

1994-1999 yılları arasında Artvin Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve aynı zamanda Kızılay Şube Başkanlığı görevinde de 25 yılını dolduran Seracettin Yazan, ikinci kez hat sanatı sergisini gerçekleştirdi.

Başkan Yazan tarafından hazırlanan hat sanatı sergisinin açılışını Artvin Vali Yardımcısı Önder Coşğun, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan ve Kızılay Şube Başkanı Seracettin Yazan gerçekleştirdi.

Sergide toplamda 37 tablo yer alırken, ağırlıklı olarak ayetlere ve portrelere yer verildi. Kabartma, oyma, yakma işlemleri kullanılarak yapılan eserlerde bütün ince ayrıntılar düşünülmüş.

Sergiden yer alan eserlerden elde edilen gelirlerin tamamı Kızılay Şubesine bağışlanacağı belirtilen sergi,  18 Kasım tarihine kadar açık kalacak.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5 1-6