AnasayfaArtvin'den HaberlerMURGUL’DA KÜLTÜR BALIKÇILIĞI TESİSİ FAALİYETLERİNE BAŞLADI

MURGUL’DA KÜLTÜR BALIKÇILIĞI TESİSİ FAALİYETLERİNE BAŞLADI

MURGUL’DA KÜLTÜR BALIKÇILIĞI TESİSİ FAALİYETLERİNE BAŞLADI

2

Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Murgul’da Bakanlığın desteği ile Kültür Balıkçılığı Tesisi Faaliyetlerine Başladı.

ARTVİN-Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Murgul’da Bakanlığın desteği ile Kültür Balıkçılığı Tesisi Faaliyetlerine Başladı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar kapsamında 10. Etap Yatırımlarından Murgul İlçesinde Kültür Balıkçılığı Üretim Tesisi tamamlanarak faaliyete geçildi.

Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada; “ Proje kapsamında Murgul İlçesine Alabalık Üretim Tesisi kazandırılmış olup Projenin Toplam Tutarı yatırımcı katkılarıyla birlikte yaklaşık 1.500.000,00 TL’dir. Bakanlıkça yatırımcıya yaklaşık 500.000,00 TL’lik hibe ödemesi gerçekleştirildi.

Projenin tamamlanmasının ardından İl Müdürü Dursun Okur, Murgul İlçe Müdürü Yusuf Yıldırım ve Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Tuncay Yılmaz yeni faaliyete geçen Alabalık tesisini yerinde inceleyerek, Bakanlığın vermiş olduğu desteğin bölgenin ihtiyacına uygun olarak kullanıldığını tespit edildiğin söyledi.

Artvin İl Müdürü Dursun Okur, 1 Milyon yavru üretimine sahip ve yıllık 10 ton balık üretimi yapabilecek olan tesisin Murgul İlçemiz için önemli bir yatırım olduğunu, proje ile 11 kişiye iş olanağı sağlandığını belirterek bu konularda Bakanlığımızın desteklerinin devam edeceğini, bu kapsamda da 21 Ekim 2016 tarihinde 11. Etap Ekonomik Yatırım başvurularının başladığını belirterek yatırımcıların 04 Aralık 2016 tarihine kadar İl Müdürlüğüne gelerek projeler hakkında bilgi almaları ve başvurularını yapmaları gerektiğini beyan etmiştir” ifadelerine yer verildi.

HAYATİ AKBAŞ

31