AnasayfaArtvin'den HaberlerKAYMAKAM ÖZKAN’DAN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

KAYMAKAM ÖZKAN’DAN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

KAYMAKAM ÖZKAN’DAN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

1

 

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, “ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü “ Kutlama mesajı yayımladı.

HOPA-Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, “ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü “ Kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi:  “1992 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık Günü engelli bireylere karşı duyarlılık ve farkındalık kazandırmak ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde uygulanmasını sağlamak amacıyla Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.

Engelli bireylerin yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin ve ailelerinin değil, toplumun tümünün ortak sorunudur. Engelli vatandaşlarımız toplumumuzdaki bütün bireyler gibi hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilme hakkına sahiptir. Toplum olarak bizlere düşen görev de ön yargılardan kurtularak engelli vatandaşlarımızın istihdam yoluyla özgürleşmelerini sağlamak, onlara güvenli bir gelecek sunmak, yaşam koşullarını ve bakım hizmetlerini iyileştirerek yaşam kalitelerini arttırmaktır.

İnsan doğuştan engelli olmasa bile sonradan yaşayabileceği elim olaylar neticesinde engelli olabilmektedir. Aslında her insan bir engelli adayıdır. Dolayısıyla engelli vatandaşlarımız konusunda toplum olarak farkındalık sahibi olmak ve onlara her türlü desteği sağlamak için gerekli hassasiyeti göstermek icap eder.

Bugün gelinen noktada ülkemiz genelinde olduğu gibi İlçemiz de engelli vatandaşlarımıza eğitim, sağlık, istihdam gibi birçok hizmet alanında çalışmalar yapılmış, yatırımlar gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam edilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, yürekleri sevgi ile dolu olan engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

HAYATİ AKBAŞ