AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE 365. KISA DÖNEM ERLER YEMİN ETTİ

ARTVİN’DE 365. KISA DÖNEM ERLER YEMİN ETTİ

ARTVİN’DE 365. KISA DÖNEM ERLER YEMİN ETTİ

1-1

Artvin Jandarma Komutanlığı’nda eğitimlerini tamamlayan 365. kısa dönem 43 er, yemin etti

ARTVİN-Artvin Jandarma Komutanlığı’nda eğitimlerini tamamlayan 365. kısa dönem 43 er, yemin etti.

Jandarma Komutanlığı kışlasında gerçekleştirilen yemin törenine, Vali Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turan, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Murat Yenikomşuoğlu, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, askeri personel ve askerlerin aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan İl Jandarma Komutanı Kılıç, 365. kısa dönem 43 asker için yemin töreni düzenlendiğini belirtti.

Askerlerin çok kısa sürede kışla yaşantısına alıştığını ve büyük gayret göstererek temel askerlik niteliklerini kazandığını ifade eden Kılıç, “Milletimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde, şehitlerimizin manevi huzurunda, ailelerinizin ve misafirlerimizin şahitliğinde, silah arkadaşlarınızla omuz omuza vererek, namusunuz ve şerefiniz üzerine ant içtiniz. İçtiğiniz bu ant, vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamında olup dürüstlüğün, emirlere mutlak itaatin simgesi ve aynı zamanda kahraman Türk ordusuna mensup bir asker olduğunuzun kabul belgesidir” diye konuştu.

Türk ordusunun tarihte mukaddes vatan toprakları söz konusu olduğunda, en olumsuz koşullarda dahi, devleşerek, dünyanın en büyük güçlerine meydan okuduğunu ifade eden Kılıç, ”Emsalleri ile asla mukayese edilemeyecek yücelikteki vatan sevgisinin, erişilmez kahramanlık ruhunun, sarsılmaz mücadele azminin ve asil karakterinin bundan sonra sizlerle daha da yükseleceğine olan inancım tamdır.” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin, Mehmetçiğin sarsılmaz omuzlarında yükseleceğini ve Türk bayrağının kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edeceğini dile getiren Kılıç, “Andınızın sizlere, ailenize, silahlı kuvvetlerimize, milletimize ve devletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diler, gözlerinizden öperim” dedi.

Konuşmanın ardından Vali Doğanay tarafından, atış, spor ve eğitim alanlarında birinci olan erlere hediyeleri verildi.

Daha sonra 365. kısa dönem 43 er, Türk bayrağı üzerine el koyarak yemin etti.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 1-7