a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerKAYMAKAM AYDIN ÖZEL EĞİTİM SINIFI ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

KAYMAKAM AYDIN ÖZEL EĞİTİM SINIFI ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

KAYMAKAM AYDIN ÖZEL EĞİTİM SINIFI ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla hafta boyunca çeşitli ziyaretler ve etkinlikler kapsamında Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın,  Atatürk Ortaokulu 07-14 yaş Özel Eğitim Sınıflarını ziyaret etti.

ARHAVİ-Dünya Engelliler Günü dolayısıyla hafta boyunca çeşitli ziyaretler ve etkinlikler kapsamında Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın,  Atatürk Ortaokulu 07-14 yaş Özel Eğitim Sınıflarını ziyaret etti.

Ziyarete, Milli Eğitim müdürü Yasin Yılmaz, Atatürk ortaokulu müdürü Şuayip Koparmal, Müdür Yardımcısı Bora Duymuş eşlik etti.

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yapılan ziyarette; engelli yaşama farkındalık yaratmak, engelleri ortadan kaldırmak, engelli bireylere karşı duyarlılığın geliştirilerek sosyal yaşamlarının kolaylaştırılması için yapılacak çalışmalar ile engelli bireylerin de diğer insanların sahip olduğu haklara sahip olduğu hususu dile getirildi.

Kaymakam Aydın, “Engelli dostu olmak, dostlarımızı ve onların sorunlarını daha iyi anlamaya çabalamak, onların sahip oldukları ve olması gereken haklarının ve korunması gereken haysiyet ve saygınlıklarının farkında olmak ve bu farkında lığı ekonomik, politik, sosyal ya da kültürel her alanda artırma uğraşı içerisine girmektir. Bütün bunları yaparken bunu bir lütuf ya da vicdani sorumluluk olarak değil, birey ya da yurttaş olmanın gereği olarak yapabilme duyarlılığını gösterebilmektir. Esas engellerin, kendi zihinlerimizde oluşturduğumuz zihinsel bariyerlerin olduğunu ve bu bariyerleri aşabildiğimiz takdirde gerçek birer engelli dostu olacağımızı unutmamak temennisiyle “Dünya Engelliler Günümüz” kutlu olsun” dedi.

Özel eğitim sınıflarında okuyan öğrencilerin kendileri için çok özel olduğunu belirten Kaymakamımız ve ilçe Milli Eğitim Müdürümüz öğrencilerle teker teker konuşarak çeşitli hediyeler verdi.

HAYATİ AKBAŞ