AnasayfaArtvin'den HaberlerTRABZON’DA NAKLİYECİLERİN SORUNLARI TTSO’DA MASAYA YATIRILDI

TRABZON’DA NAKLİYECİLERİN SORUNLARI TTSO’DA MASAYA YATIRILDI

TRABZON’DA NAKLİYECİLERİN SORUNLARI TTSO’DA MASAYA YATIRILDI

 

Nakliyeciler TTSO’da Sarp Sınır Kapısı’ndaki tadilat nedeniyle geçişlerdeki aksamalar sonucu yaşadıkları zorlukları anlattı.

TRABZON-Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ile görüşen nakliyeciler, Sarp Sınır Kapısı’ndaki tadilat nedeniyle geçişlerdeki aksamalar sonucu yaşadıkları zorlukları anlattı. Türkiye’nin ihracatının etkilendiğini dile getirdiler.

Başkan Hacısalihoğlu, TTSO meclis üyesi Önder Reis ve bir grup nakliye firması sahibiyle sektörün sorunlarıyla ilgili toplantı yaptı. Yönetim kurulu başkan yardımcıları Coşkun Kahraman ve Erkut Çelebi’nin de katıldığı toplantıda nakliyeciler, Sarp Sınır Kapısı’nda tadilat nedeniyle sadece 1 peronun çalıştığını ve bu nedenle büyük sorun yaşadıklarını belirterek, “Tadilatın zamanlaması yanlış. Şimdi bizi Çıldır-Aktaş Sınır Kapısı’na yönlendiriyorlar. Bu kış şartlarında oraya ulaşmak çok zor. Yolda buzlanma ve bölgede yoğun kar yağışı var. Sarp’taki tadilatın yaz aylarında yapılması gerekirdi ancak zamanlamayı yanlış yaptılar. Şimdi bir araç neredeyse 8-9 gün bekliyor. Birçok şoför şartlar nedeniyle işi bıraktı. Gürcistan tarafında da çeşitli sorunlar yaşıyoruz. Sarp Sınır Kapısı’nın en azından tadilat süresince 7/24 esasına göre çalışmasını istiyoruz.  Bu sorunlar nedeniyle Türkiye’nin ihracatı etkileniyor.” dediler.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Sarp kapısında yaşanan sorunların zaman zaman kendilerine iletildiğini vurgulayarak, sorunların çözümü için gerekli girişimleri yapacaklarını söyledi.

HAYATİ AKBAŞ