AnasayfaVakıftan HaberlerİSTANBUL ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI DANIŞMA KURULU TOPLANDI

İSTANBUL ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI DANIŞMA KURULU TOPLANDI

İSTANBUL ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Artvinliler Hizmet Vakfı’nın Danışma Kurulu Mikail Kaya Başkanlığında Toplanarak 7 Mart Artvin kutlaması Ve Artvin Evi Projesini Değerlendirdi.

Ramazan Balcıoğlu

İSTANBUL-Danışma Kurulu, Hızır Güneş, Atilla Öztürk, İlker Kaya, Hakan Bekar ve Mikail Kaya başkanlığı’nda, Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi Mutahsin Yıldırım’ın sahibi olduğu Turnatur Teknesi’nde 50 üyenin katılımı ile gerçekleşti.

Artvinliler Hizmet Vakfı’nın 12. Dönem çalışmaları ile ilgili fbilgileri Vakfın Başkanı Mustafa Melek verdi. Faaliyetleri içinde yer alan “Artvin Evi Pojesi”nde gelinilen nokta aktarıldı. Özellikle Beylikdüzü Belediyesi tarafından iki vakfa (Hemşinliler Hizmet Vakfı ve Artvinliler Hizmet Vakfı) verilen arsanın üzerinde yapılması düşünülen projenin ne olacağı konusunda bilgileri başkan Melek sundu.

Kurucu Başkanlardan Atilla Öztürk, vakfa güç ve destek edenlere teşekkür ederek Mehmetçiklerimize başarılar diledi. Artvin Evi projesinin nasıl olacağı konusunda bilgiler aktardı. Özellikle İstanbul’da her geçen gün bir yenisi eklenen Artvin STK’ları ile ilgili çok acil “Artvin Birliği’nin oluşturulması gerektiğini vurguladı. Öztürk “Bu birliktelikte Artvinliler Hizmet Vakfı bir şemsiye görevi görmelidir. Vakfın içinde yer alan her ilçe temsilciliği güçlendirilmeli. Bu Artvin için güzellik ve başarı olur. Bunun oluşmasını sağlamalıyız” dedi.

Eski Başkan Hakan Bekar yaptığı konuşmada “12 yıl, içinde bulunduğum Artvinliler Hizmet Vakfı’nda çok güzel işlere imza attık . En iyi çalışmayı Mikail Kaya başkanımızla yaptım. Her birimiz bir çok işi çok iyi niyetlerle başlattık. Özellikle Kavacık’taki arsanın alımında katkım büyüktür” dedi.

Hakim Haydar Aydın “Geçmişe değil geleceğe bakmamız gerekiyor. Artvin evi için önce maaliyet raporu hazırlanmalı, sonrasında Artvin’e yakışır bir mimari özellikte proje çizilmeli. Tüm bunlar Vakıfta herkesle paylaşılmalı, tüm detayı ile gösterilmeli. İstanbul’da 250 bin Artvinliledn bahsediyor isek, bu proje kamuoyu ile paylaşılarak yapılmalı. Artvinlilerin birlik ve beraberliği için çok önemli” dedi.

Şavşat Dernekleri Federasyonu Başkanı Halis Yıldırım söz alarak “Artvin Evi Projesi, STK’ların ihtiyacı gözönüne alınarak projelendirilmeli. Proje insana, kültüre yatırım yapacak şekilde çizilmeli düşüncesindeyim”’ dedi.

Hemşinliler Hizmet Vakfı Başkanı Vekili Mehmet Altunkaya yaptığı açıklamada “Beylikdüzü Belediyesi’nin bize tahisis ettiği 7 bin metrekare yer için Danışma Kurulu’ndan bir toplantı talep ediyorum. Zaman geçmeden üzerinde kurmayı planladığımız projeyi onaylamamız gerekiyor. Çünkü bu yer iki vakfın ortak yeri olacaktır. Teşekkür ederim” dedi.

Toparlayıcı son konuşmayı Danışma Kurulu Başkanı Mikail Kaya yaptı. Kaya “Bize bu güzel mekânda kahvaltımız eşliğinde toplantımızı yapma imkânı sağladığı için üyemiz Mutahsin Yıldırım’a teşekkürn ederim. Sizlerin katılımı ile güzel fikirleri paylaştık. Bunu değerlendirecek olursak, 7 Mart Artvin’in kurtuluşu vesilesiyle, 4 Mart’ta Yahya Kemal Beyatı Kongre Merkezi’nde düzenleyeceğimiz gecenin katılımı için gerekli çalışmalar acilen yapılmalı. Eksikler tamamlanmalı. Artvin’in bütününü kapsayacak şekilde organizasyon yapılmalı. Sanatçıların “Biz sizin çocuklarınız. Sizden başka bizi destekleyecek kimsemiz yok, aramızda ayrım yapmadan siz desteklemelisiziniz” demelerini kulak ardı edemeyiz. Artvin’in sanatçıların gönlünü almalı, kırgınlık ve dargınlık yaratmamalıyız. Bu konuda hepimiz duyarlı olmalıyız. Öte yandan Artvin Evi projesi, Artvin’e Artvinliye yakışır bir şekilde sayın Yüksek Mimar Erol Şalikoğlu tarafından projelendirelecek ve önceden tanıtımı yapılması sağlanacaktır. Yönetim Kurulu’na bugüne kadar çalışmalarından dolayı teşekkür eder, başarılar dilerim” dedi.

Katılımcılar arasında; Macahel Vakfı Eski Başkanı Dr. Veysel Yılmaz, Hemşinliler Hizmet Vakfı Başkanı Mehmet Altınkaya, Borçkalılar Derneği Başkanı Yılmaz Melek, Nihat Arı, Prof. Dr. Ertuğrul Tokdemir, Yüksek Mimar Erol Şalikoğlu, İSARF Başkanı Kenan Satır ve Genel Sekreteri Hasibe Özkan, Artvinliler Hizmet Vakfı Yönetim kurulu Üyesi Muhterem Yılmaz, Nuran Dursunoğlu, Tuncay Akın Orhan, Mine Emirzade Artar, Kamil Yavuz, Emekli öğretmen Nadir Ataman, Şavşat Dernekleri Federasyonu Başkanı Halis Yıldırım, Vakıf Müdürü İlhan Altıntaş ve 08artvin Dergisi Yayın Yönetmeni Ramazan Balcıoğlu katıldı.